بهترین-زمان-سفر-به-فرانسه

میدانید بهترین زمان سفر به فرانسه چه فصلی است ؟

فرانسه، یکی از مقاصد گردشگری محبوب جهان است. با موزه ها، معابد، تئاتر ها، پارک ها، شهربازی ها، و موارد دیگر، برای گردشگرانی که به دنبال تجربه یک سفر بی نظیر هستند، بهترین مقصد است. اما برای کسانی که به تازگی اخذ اقامت فرانسه را انجام داده اند مهم است بدانند که بهترین زمان برای سفر به فرانسه چه فصلی است؟ در این مقاله به بررسی بهترین زمان سفر به فرانسه و بهترین ماه برای سفر به فرانسه خواهیم پرداخت.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه بر اساس فصول

به طور کلی بهترین زمان سفر به پاریس، در ماه‌های ژوئن تا اکتبر است. یعنی از اوایل خرداد اواسط آبان ماه است. در ادامه به بررسی آب و هوای فصول در فرانسه می پردازیم:

فصل بهار در فرانسه از ماه مارس آغاز می‌شود و تا پایان ماه مه ادامه دارد. این فصل به دلیل گل‌ های زیبا و هوای گرم و خوشایند، بهترین فصل برای سفر به فرانسه است. در این فصل، شهرهای فرانسه با گل های رنگارنگی که در سراسر شهرها برای تزئین استفاده می‌شوند، زیباترین حالت را به خود می‌ گیرند. همچنین، هوا در این فصل گرم و خنک است و شما می ‌توانید از باغ ‌ها و پارک ‌های زیبای فرانسه لذت ببرید. در ضمن، در فصل بهار، تورهای فرانسه نیز اغلب برگزار می ‌شوند و شما می‌توانید با شرکت در این تورها، با هزینه کمتری از شهرهای فرانسه بازدید کنید.

فصل تابستان در فرانسه از ماه ژوئن آغاز می ‌شود و تا پایان ماه سپتامبر ادامه دارد. این فصل به دلیل هوای گرم و خشک، فصل مناسبی برای سفر به فرانسه نیست. در این فصل، شهرهای فرانسه با جمعیت بسیار زیادی از گردشگران روبرو هستند و برای دیدن برخی از جاذبه ‌های گردشگری، باید صف ‌های بلندی را تحمل کنید. همچنین، هزینه ‌های سفر به فرانسه در فصل تابستان بسیار بالاست.

فصل پاییز در فرانسه از ماه سپتامبر آغاز می ‌شود و تا پایان ماه نوامبر ادامه دارد. در این فصل، هوا خنک و خشک است و بسیاری از گردشگران، برای دیدن رنگارنگی درختان و باغ‌ های فرانسه در این فصل سفر می‌کنند. همچنین، در فصل پاییز، گردشگران برای دیدن مسابقات فوتبال و مسابقات دیگر، به این کشور می روند. هزینه ‌های سفر به فرانسه در فصل پاییز در مقایسه با فصل تابستان کمتر است.

فصل زمستان در فرانسه از ماه دسامبر آغاز می‌ شود و تا پایان ماه فوریه ادامه دارد. این فصل به دلیل هوای سرد و برفی، فصل مناسبی برای سفر به فرانسه نیست. با این حال، در فصل زمستان، شهرهای مختلف با چشم‌اندازهای زیبا از برف و یخ تزیین شده‌اند و شما می‌توانید از مزارع لاوندر و کوه‌ های فرانسه لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید براساس نیاز خودتون انتخاب کنید در کدام از فصل سال به فرانسه سفر کنید و از سفرتان لذت کافی راببرید. 

بهترین زمان سفر به شهر های مختلف در فرانسه بر اساس آب و هوای هر شهر 

بهترین-فصل-بازدید-از-مارسی

  • فصل مناسب سفر به پاریس

پاریس در منطقه آئوت و سن ریور شرقی قرار دارد و به دلیل آب و هوای گرم خود، بهترین فصل برای سفر به این شهر در بهار و تابستان است. در این فصل‌ها، هوای پاریس خنک و خوشایند است و شما می‌توانید از دیدن جاذبه‌های گردشگری و تفریح در پارک‌های زیبا و جذاب این شهر لذت ببرید.

در فصل بهار، پاریس با گل های رنگارنگ زیبا بهترین حالت را به خود می‌گیرد. همچنین، در این فصل، هوا خنک و مطبوع است و شما می‌توانید از گردشگری در شهر و دیدن جاذبه ‌های گردشگری آن لذت ببرید.

در فصل تابستان، این شهر با آفتاب و آسمان آبی خود زیباترین حالت را به خود می‌گیرد. در این فصل، شما می‌توانید از دیدن جاذبه‌ های گردشگری و تفریح در پارک ‌های زیبا و جذاب این شهر لذت ببرید. همچنین، در فصل تابستان، فستیوال‌ های بسیاری در پاریس برگزار می ‌شود و شما می‌توانید از شرکت در این فستیوال‌ها، به صرفه‌ترین شکل از سفر خود لذت ببرید.

  • بهترین فصل بازدید از مارسی

مارسی در منطقه پرووانس و دریای مدیترانه قرار دارد و به دلیل آب و هوای گرم ، بهترین فصل برای سفر در فصل بهار و تابستان است. در این فصل‌ ها، هوای مارسی گرم و خشک است و شما می ‌توانید از ساحل‌ های زیبا و جذاب این شهر لذت ببرید. در فصل تابستان، آب و هوای مارسی بسیار گرم و خشک است و شما می‌توانید از ساحل‌های زیبا و جذاب این شهر لذت ببرید.

  • فصل مناسب برای سفر به لیون

لیون در منطقه رون و دریای رودان قرار دارد و به دلیل آب و هوای ملایم ، بهترین فصل برای سفر به این شهر در بهار و پاییز است. در این فصل‌ها، هوای لیون خنک و مطبوع است و شما می‌توانید از دیدن جاذبه‌های گردشگری و تفریح در پارک‌های زیبا و جذاب این شهر لذت ببرید.

در فصل پاییز، لیون با برگ‌های رنگارنگ خزان بهترین حالت را به خود می‌گیرد. همچنین، در این فصل، هوای لیون خنک و مطبوع است و شما می‌توانید از دیدن جاذبه‌های گردشگری و تفریح در پارک ‌های زیبا و جذاب این شهر لذت ببرید. از دیدن نمایشگاه جنگل و باغ ‌های شهری لذت ببرید.

  • بهترین فصل در نیس

نیس در منطقه آلپ ماریتایم و دریای مدیترانه قرار دارد و به دلیل آب و هوای گرم ، بهترین فصل برای سفر به این شهر در تابستان است. در این فصل، هوای نیس گرم و آفتابی است و شما می‌توانید از ساحل و فضای باز این شهر و دیدن جاذبه‌های گردشگری آن لذت ببرید.

همچنین، در فصل تابستان، برخی از برجسته‌ترین رویدادهای سالانه شهر در نیس برگزار می‌شود، از جمله جشنواره فیلم کن، که یکی از معروف‌ترین جشنواره‌های فیلم جهان است. همچنین، در این فصل، شما می‌توانید از فضای باز و ساحل‌های آن لذت ببرید و از طعم غذاهای محلی و فعالیت‌ های گردشگری استفاده کنید.

بهترین فصل برای سفر به فرانسه از نظر قیمت

بهترین-فصل-در-نیس

بهترین زمانی که می توانید با هزینه کمتری به این کشور سفر کنید،فصل پاییز و ارزانترین فصل، زمستان است. و دلیل آن تعداد مسافرین و توریست های کم است. برای اطلاعات بیشتر درباره گرفتن وقت سفارت فرانسه و نحوه ی چگونگی آن به سایت ویزا هوم مراجعه نمایید.

در چه فصلی به فرانسه سفر کنیم بهتر است ؟ 

در کل، بهترین فصل برای سفر به فرانسه، بهار و پاییز است. در این فصل‌ها، شهرهای فرانسه با گل‌های زیبا و چشم‌نواز تزئین شده‌اند و تورهایی برای دیدن جاذبه‌های گردشگری در فرانسه برگزار می‌شود. همچنین، هوای این فصل‌ها خنک و خوشایند است و هزینه‌های سفر به فرانسه در این فصل‌ها کمتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین زمان برای مسافرت به فرانسه و یا هزینه ویزا فرانسه می توانید از مجموعه ویزاهوم مشاوره و راهنمایی دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل
نوشتهٔ بعدی
معرفی بهترین مشاغل در فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم