شرایط ویزای ویزیتوری فرانسه

شرایط ویزای ویزیتوری فرانسه

شاید فکر کنید که ویزای ویزیتوری نام دیگر ویزای توریستی است اما در واقع اینگونه نیست. ویزای توریستی نوعی ویزای ویزیتور محسوب می‌شود که به منظور اهداف توریستی و گردشگری صادر می‌شود، اما ویزای ویزیتوری با اهداف تجاری، درمانی و یا توریستی حساب میشود، پس به زبان ساده، ویزای توریستی زیر مجموعه ویزیتور ویزا محسوب می‌شود.

با این حال بهترین کار این است که برای انواع ویزای ویزیتوری فرانسه و راهنمای اخذ آن حتما با مشاوران ویزا هوم تماس بگیرید. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید و در کمترین زمان ممکن، و با حداقل هزینه انواع ویزا را به دست آورید. قبل از آن این مقاله را بخوانید.

 

انواع ویزای ویزیتوری فرانسه

ویزای ویزیتوری که سفارت فرانسه به متقاضیان ارائه می‌دهد براساس نیت و هدف فرد تعیین می‌شود. ویزایی که با کمک آن برای درمان می‌روید با ویزایی که برای دیدن اعضای خانواده صادر می‌شود با یکدیگر‌متفاوت هستند.‌بر همین اساس انواع ویزاهای ویزیتوری به شرح زیر است:

 • ویزاهای توریستی

این ویزا به افرادی‌ تعلق می‌گیرد که قصدشان از ورود به کشور فرانسه تنها سفر و گردشگری است.‌ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای توریستی فرانسه به سایت ویزا هوم مراجعه نمایید.

 • ویزای تجاری

همانطور که از نامش پیداست این ویزا تنها برای تجار و بازرگانان صادر می‌شود. چه تجاری که قصد خرید و فروش دارند و چه بازرگانانی که تمایل دارند در یک رویداد تجاری شرکت کنند لازم است از این‌نوع ویزا استفاده کنند.

 • ویزای ترانزیت

مسافرانی که در میانه راه یک سفر طولانی لازم است در خاک فرانسه هواپیمای خود را تغییر دهند و ناچارند چند ساعتی در فرودگاه بمانند یا کامیون‌دارانی که برای رسیدن به مقصد مجبورند از فرانسه عبور کنند نیاز به این ویزا دارند. این ویزا تنها ۳ روز اعتبار دارد.

 • ویزای ملاقات با خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده شما در فرانسه زندگی می‌کند و شما می‌خواهید برای مدت کوتاهی به دیدار آن‌ها بروید لازم است این ویزا را درخواست دهید.

 • ویزای پزشکی

این ویزا مناسب کسانی است که خود یا یکی از اعضای خانواده آن‌ها قصد دارد برای درمان به فرانسه سفر کند. پرستار یا همراه بیمار یا افراد سالمند متقاضی دریافت این ویزا هستند.

نکات مهم درباره ویزای ویزیتور فرانسه

نکات مهم درباره ویزای ویزیتور فرانسه

یکی از انواع مجوزهایی که برای ورود به فرانسه به نیاز دارید ویزای ویزیتوری فرانسه است. ویزای ویزیتوری به شما امکان می‌دهد تا در دوره ۱۸۰ روزه بتوانید حداکثر ۹۰ روز در فرانسه حضور داشته باشید. البته باید بدانید که میتوانید با این ویزا، به کشورهایی که عضو شینگن هستند سفر کنید. اما اگر تعداد سفرهای شما به این منطقه زیاد است می‌توانید درخواست ویزای ۳ ماهه داشته باشید.

در ضمن اگر بر روی ویزای شما کلمه کشورهای شینگن حک شده باشد می‌توانید از سایر کشورها نیز با همین ویزا بازدید کنید. اینکه از چه کشور یا کشورهایی می‌توانید بازدید کنید بر روی ویزا درج شده است.

 

برای ویزای ویزیتوری کشور فرانسه چه مدارکی مورد نیاز است؟

مدارکی که باید برای دریافت ویزای ویزیتوری فرانسه تهیه کنید بسته به برنامه سفر شما متنوع و مختلف است. بهترین‌کار این است که از قبل به سایت سری بزنید و همه مدارک را آماده‌کنید؛ اما به صورت کلی این مدارک عبارت‌اند از:

 • باید برنامه سفر خود را ارائه دهید. بلیط رفت‌وبرگشت و محل اقامتی که رزرو کرده‌اید.
 • فرم درخواست ویزای فرانسه که یا به صورت آنلاین باید پر کنید یا می‌توانید به صورت دستی همراه خود داشته باشید.
 • اصل و کپی‌مدارک شناسایی
 • پاسپورت معتبر که زمان انقضای آن سه ماه پس از بازگشت شما باشو.
 • دو قطعه عکس با شرایط عکس‌پاسپورت که به تازگی گرفته باشید.
 • کپی ویزاهای قبلی
 • بیمه پزشکی معتبر
 • عدم سوء پیشینه
 • سندی که نشان دهد می‌توانید در‌مدت اقامت هزینه زندگی را بپردازید.

برخی ویزاها نیاز به مدارک اضافی دارند. اسنا  پزشکی برای ویزای پزشکی و دعوت‌نامه اعضای خانواده در ویزای ملاقات لازم است.

 

شرایط اخذ ویزای ویزیتوری فرانسه

برای اینکه بتوانید ویزای ویزیتوری خود را دریافت کنید بهترین کار این است که از شرایط خود در کشور فرانسه مطلع باشید‌. شرایط عمومی که باید داشته باشید به شرح زیر است:

 • سوء پیشینه نداشته باشید
 • از سلامت جسمی، روحی و عمومی درستی برخوردار باشید.
 • تمکن مالی خود را اثبات کنید و گردش حساب شما با ویزا متناسب باشد
 • اگر پیش از این سفر کرده‌اید تاریخچه خوبی داشته باشید.
 • دعوت‌نامه رسمی از طرف اقوام خود داشته باشید.
 • بازه زمانی رفت‌و برگشت و برنامه سفر مشخص باشد.

 

برای دریافت ویزای ویزیتوری فرانسه، چقدر باید هزینه کرد؟

برای دریافت ویزای ویزیتوری فرانسه، چقدر باید هزینه کرد؟

یکی از مدار‌کی که لازم است ارائه دهید هزینه ویزای ویزیتوری فرانسه است. دقت کنید که هزینه را حتما قبل از قرار ملاقاتی که تنظیم می‌کنید پرداخته باشید. این هزینه که می‌توانید آن را با ارز‌ محلی یا یورو بپردازید ۸۰ یورو است.

البته باید بدانید که هزینه ویزای فرانسه با دعوتنامه تفاوتی ندارد و به ازای هر فرد بزرگسال باید ۸۰ یورو بپردازید. این مبلغ را باید به محلی بپردازید که درخواست خود را برای آن ارسال کرده‌اید.

 

اخذ ویزای ویزیتوری فرانسه به کمک مجموعه ویزا هوم

اینکه چه میزان در آن کشور زندگی می‌کنید و هدفتان از رفتن به آن کشور چیست می‌تواند تعیین کننده ویزای شما باشد. شما می‌توانید برای کار، تحصیل یا تنها برای تفریحی چند هفته‌ای به کشورها بروید. تنها نکته این است که ویزای درستی را درخواست دهید.

برای گشت‌وگذار و یا اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه، می‌توانید با کمک متخصصان ویزا هوم با سرعتی بیشتر و هزینه ای کمتر به هدف خود برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای گروهی فرانسه چیست؟
نوشتهٔ بعدی
شرایط ویزای بازنشستگی ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم