شرایط ویزای بازنشستگی فرانسه

شرایط ویزای بازنشستگی فرانسه

افراد بسیاری هستند که برای داشتن زندگی بهتر و راحت‌تر اقدام به مهاجرت می‌کنند. آن‌ها از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که بسته به شرایطی که دارند بهترین گزینه محسوب می‌شود. از طرفی قوانین دولت کشوری که قصد زندگی در آن دارند نیز در این انتخاب دخیل است. کشور فرانسه راه‌های زیادی را در اختیار افرادی گذاشته است که قصد دارند مجوز اقامت این کشور را به دست آورند. در این میان یکی از این راه‌ها دریافت ویزای بازنشستگی فرانسه است.

البته اخذ ویزای فرانسه کار ساده‌ای نیست و نیاز به طی‌کردن مراحل مختلف و گذرکردن از پیچ‌وخم‌های بروکراسی را دارد. برای ویزای بازنشستگی باید درآمد کافی داشته باشید و اگر شما نیز خواهان مهاجرت هستید بهترین کار این است که حتماً از افرادی مشورت بگیرید که در این مسیر سال‌ها است دانش و تجربه کسب کرده‌اند. ما به شما ویزا هوم را معرفی می‌کنیم.

هر آنچه باید در مورد ویزای بازنشستگی فرانسه بدانید

اولین گام برای آشنایی با ویزای بازنشستگی فرانسه و دریافت آن این است که با همه جوانب آن آشنا شوید و بدانید چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید. بااین‌حال مهم‎‌ترین مرحله، ارسال درخواست برای دریافت این مجوز محسوب می‌شود. مسیر رسیدن به این ویزا، درخواست برای ویزای ۱ساله است. پس از آن باید اقامت موقت را کسب کرده و زمانی که 5 سال در فرانسه اقامت داشتید برای دریافت کارت اقامت دائم اقدام کنید.

آنچه باید بدانید این است که به‌صورت کلی اقامتی به نام ویزای بازنشستگی فرانسه وجود ندارد. کارت اقامتی تحت عنوان «carte de séjour retraité» صادر می‌شود که دریافت آن نیز بسته به شرایط خاصی است و به افرادی که ابتدا بازنشسته شده و سپس به فرانسه مهاجرت می‌کنند داده نمی‌شود. این کارت به اتباع کشورهای خارجی داده می‌شود که ساکن فرانسه هستند یا قبلاً در این کشور زندگی کرده‌اند و اکنون تمایل دارند از این طریق در فرانسه اقامت کنند.

البته  فرانسه برای مهاجرت بازنشستگان گزینه دیگری را در نظر گرفته است. این روش برای افرادی است که می‌خواهند در فرانسه اقامت طولانی‌مدتی داشته باشند، نیاز به کار یا دریافت مستمری در فرانسه ندارند و از راه‌های دیگری می‌توانند از خارج از فرانسه هزینه زندگی خود را تامین کنند.

4 شرط اصلی ویزای بازنشستگی در فرانسه

شرایط بازنشستگی در فرانسه چیست؟

برای اینکه کنسولگری فرانسه به شما مجوز اقامت دائم بدهد، باید شرایط اقامت بازنشستگی فرانسه  را داشته باشید. در ابتدا باید بتوانید ثابت کنید که درآمد کافی دارید. این درآمد می‌تواند از بازنشستگی شما در کشوری دیگر یا خود فرانسه باشد، می‌تواند پس‌انداز بوده یا در قالب سرمایه‌گذاری در کشوری دیگر ارائه شود. باید پوشش بیمه معتبر برای درمان و البته مسکنی برای اخذ اقامت فرانسه نیز داشته باشید.

از جمله شرایط برای دریافت ویزای بازنشستگی برای فرانسه آن است که در هیچ محلی استخدام نشده باشند و کار نکنند. افرادی که متقاضی این شیوه هستند باید ابتدا ثابت کنند که می‌توانند در مدت اقامت در فرانسه از نظر مالی هزینه اقامت خود را بپردازند. این روش برای کسانی که تمایل دارند که از دولت فرانسه حقوق و مستمری بگیرند یا تجارت کنند مناسب نیست. بیایید با هم هر کدام از شرایط را به‌صورت جداگانه بررسی کنیم:

1. اثبات درآمد کافی

اولین مدرک این است که ثابت کنید که درآمد شما برای باقی عمر کفایت زندگی شما را می‌کند. برای این کار باید مبلغ مشخصی را ارائه کنید که میزان آن بر اساس حداقل دستمزد تعریف شده در فرانسه محاسبه می‌شود. هزینه اخذ ویزای بازنشستگی فرانسه در سال ۲۰۲۳ معادل ۱۳۵۳ یورو در ماه یا ۱۶۲۳۶ یورو در سال است. برای اثبات می‌توانید از صورت‌حساب بانکی، اظهارنامه مالیاتی یا رسید بازنشستگی استفاده کنید.

2. باید ثابت کنید که سوءپیشینه ندارید

از جمله مدارک دیگری که به شما برای دریافت اقامت بازنشستگی ویژه فرانسه کمک می‌کند این است که هیچ‌گونه سابقه کیفری نداشته باشید. ازآنجاکه قبلاً باید مدتی در فرانسه اقامت داشته باشید این مورد را باید دولت فرانسه تأیید کند یا اگر از کشور دیگری وارد فرانسه می‌شوید دولت کشور مبدأ باید اعلام کند که شما هیچ خطری برای فرانسه و ساکنان آن محسوب نمی‌شوید.

3. اثبات مراقبت‌های بهداشتی

از دیگر مدارکی که برای مهاجرت با ویزای بازنشستگی فرانسه باید ارائه کنید مدرک بیمه درمانی بین‌المللی خصوصی است که مدت‌زمان دریافت ویزای شما را تحت پوشش قرار می‌دهد. این بیمه باید حدود ۳۰۰۰۰ یورو ارزش داشته باشد و شامل درمان اورژانسی در کل منطقه شنگن بشود. اگر توانستید در سیستم بهداشتی فرانسه ثبت شوید می‌توانید این بیمه را لغو کنید. برای تمدید نیز اگر در سیستم بهداشتی خود فرانسه ثبت شده بودید این گزینه حذف خواهد شد.

4. مدرک محل اقامت

یکی از مدارک لازم ویزای بازنشستگی فرانسه این است که بتوانید ثابت کنید محلی برای اقامت در کشور فرانسه دارید. اگر تمایل به خرید دارید به دنبال گزینه‌ای باشید که بتواند جزئیات زیادی را به‌عنوان مدرک در اختیارتان قرار دهد. گواهی مالکیت یا کپی قرارداد اجاره در این مورد کفایت می‌کند.

 

چه مدارکی برای ویزای بازنشستگی موردنیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای باز نشستگی فرانسه

نحوه دریافت ویزای بازنشستگی فرانسه به این صورت است که باید برای ارسال درخواست ویزای خود مدارکی را نیز ضمیمه کنید تا بر اساس آن کنسولگری بتواند برای دادن ویزا یا رد آن تصمیم بگیرد. بهتر است همه مدارک را تکمیل کنید تا مطمئن شوید که با درخواست شما موافقت شود. این مدارک عبارت‌اند از:

  • ارائه پاسپورتی که دارای اعتبار باشد.
  • سه عکس که به‌تازگی گرفته شده باشد.
  • مدرک محل اقامت در فرانسه.
  • اثبات اینکه تحت درمان هستید
  • اثبات اینکه می‌توانید زندگی خود را تأمین کنید.

در نظر داشته باشید که مدارک بالا برای ویزای بازنشستگی است و مدارک اقامت تمکن مالی فرانسه و سایر ویزا ها متفاوت است.

سخن پایانی

زندگی در هر کشوری شرایط خاص خود را دارد. شما نیز اگر تمایل دارید تا در کشورهای اروپایی مانند فرانسه زندگی کنید لازم است تا از روش‌های مختلفی برای دریافت ویزا اقدام کنید. یکی از این شرایط این است که بتوانید بدون اشتغال در فرانسه یا تجارت در این کشور، هزینه زندگی خود را پرداخت کنید تا قوانین بازنشستگی شامل حال شما شود.

دریافت ویزای بازنشستگی فرانسه یا سایر ویزاها کار ساده‌ای نیست و همراهی یک فرد متخصص می‌تواند با سهولت و سرعت شما در به‌دست‌آوردن این ویزا شود. به همین دلیل ما مجموعه ویزا هوم را به شما معرفی می‌کنیم. به این سایت سری بزنید و با متخصصان آن مشورت کنید. اگر سوالی در رابطه با وقت سفارت فرانسه دارید میتوانید به سایت ویزا هوم مراجعه نمایید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
معرفی بهترین شهرهای فرانسه برای تحصیل
نوشتهٔ بعدی
میدانید بهترین شهر فرانسه برای زندگی کدام شهر است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم