بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر

یکی از کشور های مطرح دنیا برای مهاجرت تحصیلی در رشته کامپیوتر، کشور کانادا است. دانشگاه های کانادا دارای به روزترین سیستم آموزشی و تکنولوژی برای دانشجویان هستند و رشد فناوری در این کشور، بازار کار خوبی را برای مهندسان کامپیوتر فراهم کرده است.  اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در رشته کامپیوتر در کشور کانادا هستید ولی نمی دانید بهترین دانشگاه رشته کامپیوتر در کانادا کدامند؟ ما در ادامه به بررسی کامل بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر می پردازیم و با خواندن این محتوا به شما اطمینان می دهیم که مطالب مفیدی را بدست خواهید آورد.

 

10 مورد از بهترین دانشگاه های رشته کامپیوتر در کانادا

کانادا دومین کشور مطرح جهان در رشته کامپیوتر است به همین دلیل دانشجویان زیادی تقاضای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا را دارند و به دنبال اخذ ویزای تحصلی کانادا در این رشته هستند. در ادامه بهترین دانشگاه های کامپیوتر در کانادا را معرفی کرده ایم.

1.     دانشگاه تورنتو

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا تورنتو است

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های تورنتو برای رشته کامپیوتر است. در سال 2021 دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه کشور کانادا در رشته کامپیوتر مشخص شد. این دانشگاه رتبه 17 جهانی و در رشته کامپیوتر رتبه 31 جهانی را کسب کرده است.

دانشجویان در دانشگاه تورنتو می توانند در رشته های برنامه نویسی، IT و علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و زبان شناسی محاسباتی تحصیل کنند. در این دانشگاه دانشجویان چیزی فراتر از برنامه نویسی و کامپیوتر را یاد می گیرند. اعضا هیئت علمی دانشگاه تورنتو از بهترین رهبران و استادان آموزشی برتر جهان هستند. برای ارتباط با دانشگاه تورنتو به سایت  https://www.utoronto.ca/ مراجعه کنید.

 

شهریه پذیرش دانشگاه تورنتو در علوم کامپیوتر

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا به رشته و به طول دوره بستگی دارد. دوره لیسانس تقریبا سه یا چهار سال طول می کشد. هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو در مقطع لیسانس حدود 46000 دلار کانادا است. شهریه دوره ارشد حدود 6900 تا 22640 دلار کانادا متغیر است.

 

2.     دانشگاه واترلو

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا واترلو است

دومین دانشگاه برتر کانادا، دانشگاه واترلو در شهر انتاریو است. این دانشگاه در رشته کامپیوتر رتبه 40 در جهان را دارد و همچنین دانشگاه واترلو از نظر اشتغال رتبه 25 جهانی را به خود اختصاص داده است زیرا بیش از 2000 شغل در شهر انتاریو ایجاد کرده است. فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر حدود 800 شرکت مختلف را تأسیس کرده اند. همکاری با سازمان ها و مؤسسات علمی برای پیش بردن اهداف مربوط به آموزش، تحقیق و اختراعات، یکی از سیاست های خوب این دانشگاه است. رشته های علم داده، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی،IT وبرنامه نویسی ، نجوم در دانشگاه واترلو کانادا آموزش داده می شود.

سایت مستقیم این دانشگاه واترلو https://uwaterloo.ca/ می باشد.

 

 

شهریه پذیرش در دانشگاه واترلو

میزان شهریه سالیانه این دانشگاه در رشته کامپیوتر حدود 61 هزار دلار کانادا است و هزینه شهریه سالانه سایر موارد مانند کتاب و تجهیزات آموزشی حدود 2 هزار دلار کانادا است.

 

3.     دانشگاه بریتیش کلمبیا

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا بریتیش کلمبیا است

این دانشگاه در ونکوور کانادا قرار دارد و سومین دانشگاه برتر کانادا در رشته کامپیوتر به شمار می رود. این دانشگاه در سال 2021 در گزارش USN رتبه 31 جهانی و در رشته کامپیوتر رنکینگ 48 را کسب کرده است. این دانشگاه یکی از زیباترین دانشگاه های کانادا محسوب می شود. در دانشگاه بریتیش کلمبیا بزرگترین سیکلوترون یا ذره شکن جهان در آزمایشگاه ملی فیزیک ذرات اتمی کانادا قرار دارد. در این دانشگاه می توانید در رشته های طراحی، شیمی، پزشکی و کامپیوتر و پزشکی و….. تحصیل کنید. سایت این دانشگاه https://www.ubc.ca/ است.

شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا

در دانشگاه بریتیش کلمبیا، شهریه دریافتی برای هر رشته متفاوت است. در این دانشگاه شهریه سال اول نسبت به سال های بعدی کمتر است. افراد برای تحصیل در رشته کامپیوتر در این دانشگاه باید 5600 دلار هزینه کنند و برای هزینه های جانبی و کتاب حدود 3600 دلار هزینه پرداخت کنید.

 

4.     دانشگاه مونترال

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا مونترال است

دانشگاه مونترال در شهر مونترال استان کبک واقع شده است. این دانشگاه رتبه 70 را در رشته کامپیوتر در دنیا کسب کرده است. برای آنکه شانس بیشتری در پذیرش این دانشگاه داشته باشید بهتر است مسلط به زبان فرانسوی باشید. دانشگاه مونترال در شته علوم کامپیوتر بر روی هوش مصنوعی متمرکز است. برای ارتباط مستقیم به سایت https://www.umontreal.ca/en/ مراجعه کنید.

شهریه دانشگاه مونترال

هزینه تحصیل در این دانشگاه در رشته کامپیوتر برای هر ترم 8400 دلار و هزینه تحصیل در مقطع دکترا برای هر ترم 7500 دلار است.

 

5.     دانشگاه آلبرتا

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا آلبرتا است

بهترین دانشگاه مهندسی کامپیوتر در کانادا، دانشگاه آلبرتا است. این دانشگاه رتبه 101 جهانی در رشته کامپیوتر را کسب کرده است. این دانشگاه دارای امکانات آموزشی پیشرفته و مدرن است. در این دانشگاه بیش از 700 رشته و دوره آموزشی وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با شرایط این دانشگاه می توانید به سایت https://www.ualberta.ca/index.html مراجعه کنید.

شهریه دانشگاه آلبرتا

با توجه به رشته و مقطع تحصیلی ، هزینه تحصیل در دانشگاه آلبرتا متفاوت است. افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید سالیانه بین 31000 تا 43000 دلار کانادا پرداخت کنند. همچنین هزینه تحصیل در مقطع دکترا سالانه بین 8874 تا 41780 دلار کانادا است.

 

6.     دانشگاه مک گیل

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا مک گیل است

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر کانادا، دانشگاه مک گیل است. این دانشگاه بر اساس USN، رتبه 51 جهانی و رتبه 105 رشته کامپیوتر را از آن خود کرده است. دانشگاه مک گیل سومین دانشگاه انگلیسی زبان استان کبک، کشور کاناداست. ساختمان اصلی این دانشگاه در شهر مونترال قرار دارد. یکی از مزایای دانشگاه مک گیل این است که دارای کتابخانه ایی است که حاوی شش میلیون کتاب است. طیف گسترده ایی از رشته های دانشگاهی در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه موجود است. سایت مستقیم این دانشگاه https://www.mcgill.ca/ می باشد.

 

شهریه دانشگاه مک گیل

شهریه سالانه تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه مک گیل حدود 50000 دلار کانادا است. علاوه بر آن هزینه های جانبی و بیمه نیز برای هر دانشجو به صورت جداگانه محاسبه می شود که حدود 2000 دلار است. در واقع هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل در رشته کامپیوتر حدود 52000 دلار می شود.

 

7.     دانشگاه مک مستر

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا مک مستر است

یکی از دانشگاه های دولتی و برتر کانادا، دانشگاه مک مستر است. این دانشگاه در آخرین رتبه بندی USN توانسته رتبه 133جهانی و رتبه 207 را در رشته کامپیوتر کسب کند. این دانشگاه در شهر همیلتون واقع شده است و تخصص های مختلفی مانند مهندسی نرم افزار، سلامت الکترونیکی و مکاترونیک را ارائه می دهد. همچنین فرصت شغلی زیادی برای دانشجویان این دانشگاه فراهم شده است، به طوری که 100درصد فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر این داشگاه طی دو سال می توانند استخدام شوند. ارتباط با این دانشگاه از طریق سایت https://www.mcmaster.ca/ مهیا است.

شهریه دانشگاه مک مستر

شهریه سالانه این دانشگاه در رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی حدود 45000 تا 50000 دلار کانادا است.

 

8.     دانشگاه وسترن

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا وسترن است

این دانشگاه در شهر لندن در انتاریو واقع شده است. دانشگاه وسترن در رتبه بندی USN رتبه 289 جهانی را کسب کرده است. همچنین این دانشگاه رتبه 8 کشوری را به خود اختصاص داده است. دانشگاه وسترن به دلیل دستاوردهای تحقیقاتی و برنامه های علمی مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. رشته های مختلفی برای تحصیل در این دانشگاه وجود دارد. شما می توانید برای ارتباط مستقیم با این دانشگاه به سایت https://www.uwo.ca/ مراجعه کنید.

 

شهریه دانشگاه وسترن

هزینه شهریه دانشگاه وسترن در رشته های کامپیوتر در مقطع کارشناسی حدود 56572 دلار است. همچنین هزینه های جانبی برای دانشجویان حدود 2400 دلار است.

 

9.    دانشگاه اتاوا

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا اتاوا استیکی از دانشگاه های دو زبانه بزرگ جهان، دانشگاه اتاوا است. در این دانشگاه دروس به دو زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می شود. طبق گزارش USN این دانشگاه رتبه 192 جهانی را دارد و در رشته کامپیوتر رتبه 236 را کسب کرده است. شما میتوانید از طریق سایت https://www.uottawa.ca/en با این دانشگاه مستقیما ارتباط برقرار کنید.

 

شهریه دانشگاه اتاوا

شهریه دانشگاه اتاوا در رشته کامپیوتر هر ترم 26353 دلار است که با احتساب هزینه های جانبی سالانه حدود 54000 دلار می شود.

 

10.     دانشگاه کنکوردیا

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا کنکوردیا استیکی از بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر و IT و برنامه نویسی، دانشگاه کنکودریا است. در دانشگاه کنکوردیا تمرکز ویژه ایی بر روی برنامه های متعددی از جمله مهندسی نرم افزار، امنیت سایبری، سیستم های اطلاعاتی، هوش مصنوعی و رباتیک و انیمیشن کامپیوتری دارد. این دانشگاه در جهان جایگاه خوبی ندارد اما در رشته کامپیوتر عملکرد خوبی را توانسته کسب کند. در گزارش USN رتبه این دانشگاه در جهان 670 و در رشته کامپیوتر رتبه 226 را از آن خود کرده است. شما می توانید از طریق سایت https://www.concordia.ca/ مستقیما با دانشگاه ارتباط برقرار کنید.

 

شهریه دانشگاه کنکوردیا

قبل از اقدام برای تحصیل در دانشگاه کنکودریا بهتر است ابتدا از شهریه این دانشگاه آگاه شوید. شهریه این دانشگاه در رشته کامپیوتر برای دانشجویان بین الملل حدود 23945 دلار تا 26475 دلار است.

 

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا

برای پذیرش در دانشگاه هایی که در این مقاله معرفی کردیم، علاوه بر مدارک شناسایی و پاسپورت و ویزا، داشتن مدارک زیر لازم است.

برای پذیرش مقطع کارشناسی: مدرک دیپلم و گواهینامه ی پیش دانشگاهی لازم است. همچنین گذراندن پیش نیازهای دروس ریاضیات از جمله جبر و حسابان، فیزیک، شیمی و انگلیسی از ملزومات پذیرش در این دانشگاه ها است.

پذیرش در مقطع ارشد: مدرک لیسانس در یکی از رشته های الکترونیک، برق، کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، ریاضی و رشته های مرتبط با حد نصاب نمره ایی که دانشگاه موردنظر تعیین کرده است.

مقطع دکترا: برای پذیرش در مقطع دکترا باید در رشته های مرتبط و با حد نصاب نمره ی تعیین شده مدرک ارشد داشته باشید. همچنین اگر فرد تجارب تحقیقاتی گسترده ایی داشته باشد که در یک ژورنال داوری شده منتشر شده باشد می تواند برای پذیرش مقطع دکترا به طور مستقیم از کارشناسی اقدام کند.

  • ممکن است در برخی از دانشگاه ها برای پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا علاوه بر مدارک تحصیلی به مدرک GRE نیز، نیازمند باشد.
  • برای تحصیل در رشته کامپیوتر در کانادا نیازمند مدرک زبان آیلتس با نمره بالاتر از 6.5 می باشد.

 

 

ویزا هوم بهترین مجموعه برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر جهان پذیرش می کند. همانطور که در این مقاله گفته شد کانادا به دلیل آموزش با کیفیت و ارائه مدارک بین المللی با کیفیت و فرصت های شغلی که بعد از فارغ التحصیلی برای دانشجویان مهیا کرده است، مقصد ایده آلی است برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر را دارند.

ما در این مقاله بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر را معرفی کردیم و همچنین میزان شهریه و شرایط پذیرش در این دانشگاه ها را به طور خلاصه ذکر کردیم.

برای آگاهی از شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا در رشته مهندسی کامپیوتر می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه ویزاهوم تماس بگیرید. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، شما را در امور اخذ ویزای توریستی کانادا، مهاجرت کاری و تحصیلی و… یاری می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
بهترین دانشگاه های کانادا برای پزشکی
نوشتهٔ بعدی
شرایط ویزای همراه کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم