میدانید بهترین دانشگاه فرانسه برای پزشکی کدام است ؟

میدانید بهترین دانشگاه فرانسه برای پزشکی کدام است ؟

تحصیل پزشکی در فرانسه بر اساس سه مرحله انجام می ‌شود: دوره ‌های پیش‌دانشگاهی، دوره ‌های اصلی پزشکی و دوره ‌های کارشناسی ارشد و دکتری. دوره پیش‌دانشگاهی به مدت دو سال انجام می ‌شود و شامل دروسی مانند علوم پایه، ریاضیات، فیزیک و شیمی است. پس از پایان دوره پیش‌ دانشگاهی، دوره اصلی پزشکی شامل ۶ سال تحصیل در دانشگاه است که به دو دوره یکساله و چهار دوره دو ساله تقسیم می‌ شود.

در واقع تحصیل پزشکی در فرانسه برای داوطلبانی که به دنبال یادگیری و توسعه در این رشته هستند، یک فرصت مهم و حتی تجربه ‌ای مفید است . با این حال، باید توجه داشت که تحصیل در این رشته در فرانسه نیاز به تلاش و پشتکار فراوان دارد و برای رسیدن به موفقیت، باید به عنوان یک چالش بزرگ در نظر گرفته شود. در این مقاله، به بررسی بهترین دانشگاه کشور فرانسه برای پزشکی پرداخته شده است. برای دریافت اطلاعات از اخذ ویزای فرانسه با دعوتنامه میتوانید با مشاوران ویزا هوم در ارتباط باشید.

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

برای شروع تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه، دانشجو باید ابتدا  شرایط و مدارک لازم را ارئه دهد. برای ورود به دانشگاه‌ های پزشکی، داشتن مدرک زبان فرانسه بسیار مهم است. برای ثبت نام در این دانشگاه ها، داشتن مدرک DELF یا DALF زبان فرانسه الزامی است. تحصیل در دیگر کشور های اروپایی مانند ایتالیا بسیار محبوب و پرطرفدار میباشد. برای دانستن هرگونه اطلاعات در زمینه اخذ اقامت ایتالیا به ویزا هوم مراجعه کنید.

رنکینگ دانشگاه های پزشکی فرانسه

اسم دانشگاه رتبه دانشگاه
دانشگاه سوربن ۴۴
دانشگاه پاریس ساکلی ۱۲۶
دانشگاه بوردو ۱۵۱-۲۰۰
دانشگاه کلاود برنارد لیون I ۱۵۱-۲۰۰
دانشگاه PSL ۱۵۱-۲۰۰
دانشگاه اکس مارسی ۲۰۱-۲۵۰
دانشگاه استراسبورگ ۲۰۱-۲۵۰
دانشگاه پاریس شرقی کرتیل ۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه لیل ۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه مونته‌پلی ۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه پل ساباتیه ​​تولوز III ۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه نانت ۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه پاریس ۱۳ نورد ۴۰۱-۴۵۰
دانشگاه لورن ۴۰۱-۴۵۰
دانشگاه رن ۴۰۱-۴۵۰
دانشگاه تور ۵۰۱-۵۵۰
دانشگاه کان نورماندی ۶۰۱-۶۵۰

بهترین دانشگاه کشور فرانسه برای پزشکی بهترین دانشگاه کشور فرانسه برای پزشکی

  1. دانشگاه سوربن

دانشگاه پاریس دو (University of Paris II) که به نام دانشگاه پانتئون سوربن (Pantheon-Sorbonne University) هم شناخته می‌ شود، یکی از قدیمی‌ ترین و معتبرترین دانشگاه ‌های فرانسه است که بیش از ۴۵،۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه ‌های پزشکی در فرانسه شناخته شده است و دانشکده پزشکی آن از مهم ‌ترین دارایی‌های آن است.

در دانشگاه سوربن، دوره پیش‌ دانشگاهی به مدت ۲ سال و دوره اصلی پزشکی به مدت ۶ سال ارائه می ‌شود. در دوره اصلی پزشکی، دانشجویان به دروسی مانند آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، پاتولوژی، داروشناسی، پزشکی پیشگیری و درمانی و غیره می‌ پردازند.

بعد از پایان دوره اصلی پزشکی، دانشجویان می ‌توانند در دوره کارشناسی ارشد و دکتری پزشکی نیز شرکت کنند. در دوره کارشناسی ارشد، دانشجویان به عنوان کارشناس پزشکی فعالیت می ‌کنند و در دوره دکتری پزشکی، می‌ توانند به عنوان پزشک فعالیت کنند. دانشگاه سوربن یکی از دانشگاه‌ های برتر و معتبر در زمینه پزشکی در فرانسه است و برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در رشته پزشکی هستند، یکی از گزینه‌های مناسبی می‌باشد.

آدرس : 21 Medical School Street 75006 Paris

  1. دانشگاه اکس مارسی

دانشگاه اکس مارسی (Aix-Marseille University) یکی از بزرگترین دانشگاه‌ هایی است که در جنوب فرانسه و در شهر مارسی واقع شده است. این دانشگاه شامل ۳۰ دانشکده و بیش از ۷۴،۰۰۰ دانشجو است. دانشکده پزشکی این دانشگاه نیز از معتبرترین دانشکده‌ های پزشکی در فرانسه می‌ باشد.

در دوره اصلی پزشکی در دانشگاه اکس مارسی، دانشجویان به دروسی مانند آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، پاتولوژی، داروشناسی، پزشکی پیشگیری و درمانی و غیره می‌ پردازند. همچنین، دانشجویان فرصت دارند تا در کلینیک‌ ها و بیمارستان‌ های مرتبط با دانشگاه تجربه کاری کسب کنند.

آدرس: Two locations: Aix-en-Provence: Campus Schuman – Building Le Cube Porte 29 avenue Robert Schuman 13100 Aix-en-Provence  

  1. دانشگاه لیون

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

دانشگاه لیون 1 (University of Lyon 1) یکی از برترین دانشگاه‌ های فرانسه در زمینه علوم پزشکی است. دانشکده پزشکی این دانشگاه بیش از ۵۰ سال سابقه دارد و برخی از بخش ‌های آن از دانشگاه ‌هایی مانند دانشگاه هاروارد و دانشگاه کلمبیا تأسیس شده است.

از جمله دروس اصلی پزشکی در دانشگاه لیون، آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، پاتولوژی، داروشناسی، پزشکی پیشگیری و درمانی و غیره است. همچنین، دانشجویان مانند دیگر دانشگاه های فرانسه فرصت دارند تا در کلینیک‌ یا بیمارستان‌های مرتبط با دانشگاه تجربه کسب کنند.

آدرس: 10 place des archives, 69002 Lyon, France

جمع بندی

یکی از پرطرفدارترین رشته های مهاجرت به فرانسه پزشکی است. برای دریافت ویزای تحصیلی برای رشته پزشکی در فرانسه باید مدارک مورد نیاز سفارت را تهیه و آماده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رشته پزشکی و بهترین دانشگاه کشور فرانسه برای رشته پزشکی و همچنین برای وقت سفارت فرانسه می توانید از مجموعه با تجربه ویزا هوم مشاوره دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
ویزای کنفرانس فرانسه چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
ویزای مولتی فرانسه چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم