اخذ ویزای برزیل، قیمت، شرایط و مدارک

کشور برزیل به دلیل جاذبه ها و امکاناتی که دارد، مسافران و مهاجران  زیادی را به خود جذب می کند. یکی از کارهای ضروری برای ورود به کشور برزیل دریافت ویزا می باشد که برای دریافت آن باید به صورت گروهی اقدام کرد. در این مقاله از ویزاهوم ما شرایط و نحوه دریافت ویزای برزیل را به طور کامل برایتان توضیح داده ایم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 اگر شما هم قصد سفر به برزیل را دارید برای دریافت ویزای برزیل ، ویزای بشر دوستانه برزیل می توانید به سایت ویزاهوم مراجعه کنید. کارشناسان ویزاهوم شما را در امر دریافت ویزای برزیل یاری می کنند.

ویزای برزیل

انواع ویزای برزیل

مانطور که می دانید ویزای برزیل انواع مختلفی دارد در نتیجه بهتر است با توجه به هدف و نیاز خود از سفر به این کشور برای دریافت یکی از ویزاهای برزیل اقدام نمایید. انواع ویزاهای برزیل شامل موارد زیر است:

شما می توانید یک ویزای 3 ماهه مولیتی داشته باشید که 15 روز قابل استفاده می باشد و این ویزای 3 ماهه هم قابل تمدید می باشد.

ویزای برزیل

شرایط اخذ ویزا برزیل

برای دریافت ویزای برزیل، شرایطی وجود دارد که بهتر است قبل از هرگونه اقدامی ابتدا از این شرایط آگاه شوید. ما در این بخش شرایط دریافت ویزای برزیل را بیان کرده ایم:

 برای دریافت ویزا باید به صورت گروهی اقدام کنید.  اگر شما قصد دارید به صورت انفرادی برای اخذ ویزای برزیل اقدام کنید باید بدانید که احتمال صدور ویزا برزیل به صورت انفرادی بسیار کم است.

 • داشتن سابقه ویزای شینگن

داشتن سابقه ویزای شینگن از شرایط گرفتن ویزای فرانسه است. در واقع امکان رد شدن درخواست ویزا فرانسه برای اولی ها از طرف سفارت فرانسه بسیار زیاد است.

ویزا هوم برای افرادی که  اولین بار  درخواست ویزای شینگن می دهند، امکان اخذ این ویزا را فراهم کرده است.

 • ارائه تمکن مالی

از دیگر شرایط اخذ ویزای برزیل، اثبات تمکن مالی است. تمکن مالی برای هر نفر مبلغی بین 50000000 تومان تا 70000000 می باشد. صدور تمکن مالی بر حسب دلار یا رئال برزیل صورت می گیرد و باید توسط شعبه صادر کننده مهر و امضا شود.

گردش حساب نیز یکی دیگر از شروط اخذ ویزای برزیل است. منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب است. هر چه تعداد تراکنشات 6 ماه آخر شما بیشتر باشد، برای اخذ ویزا شانس بیشتری خواهید داشت.

 • ارائه سندی بر تضمین بازگشت به ایران

افراد با ارائه اسنادی مانند مدارک شغلی در ایران، سند ملکی و غیره باید نشان دهد که دارای وابستگی مالی یا عاطفی در ایران بوده و قصد اقامت دائم در برزیل را ندارد.

نمونه ویزای برزیل اخذ شده توسط ویزا هوم

مراحل دریافت ویزای برزیل

برای درخواست ویزا برزیل باید مراحل زیر را طی کنید:

1- مراجعه با سایت سفارت کشور برزیل و ایجاد حساب کاربری

2- تکمیل فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین

3- آپلود کردن مدارک ( مدارک باید به طور کامل جمع آوری شوند و سپس آپلود نمایید )

4- اقدام به گرفتن وقت سفارت برزیل ( تا بتوانید در یک تاریخ و ساعت مشخص برای انگشت نگاری ویزا به سفارت مراجعه کنید )

زمانی که وقت سفارت برزیل تعیین شد، برای شما یک رسید صادر می گردد که شما باید این رسید را در روز انگشت نگاری و عکس برداری در سفارت برزیل، به همراه داشته باشید. توجه داشته باشید در بازه زمانی 7 تا 15 روز بعد از ارائه درخواست، وقت سفارت برزیل مشخص می شود.

البته تمامی این مراحل توسط تیم حرفه ای ویزا هم کاملا به صورت تخصصی انجام می گردد . دیگر نیازی نیست شما درگیر انجام این مراحل باشید و استرس داشته باشید که آیا مدارک من کامل است و به درستی در سایت آپلود شده است،  آیا درست فرم را پر کرده ام !!!! ویزا هم صفر تا 100 تمام مراحل را برای شما انجام می دهد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای برزیل

مدارکی که برای اخذ ویزای برزیل آماده کرده اید باید به زبان انگلیسی یا پرتغالی و یا اسپانیایی ترجمه شود. مدارک ویزای برزیل نیازی به تاییدیه دادگستری و امور خارجه ندارد و تنها مهر و امضای دارالترجمه کافی می باشد. لیست مدارک لازم برای ویزای برزیل یه شرح زیر است.

1- اصل گذرنامه امضا شده متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار

2- کلیه گذرنامه های قبلی متقاضی تا 10 سال گذشته

3- 1 قطعه عکس رنگی 3*4 توجه داشته باشید که پس زمینه باید سفید باشد و برای 6 ماه خیر باشد.

4- اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل و یا پروانه کسب

5- رزرو بلیط رفت و برگشت

6- واچر هتل

7- گردش حساب 6 ماه اخیر به همراه تمکن مالی

8- اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه

افراد زیر 18 سال که قصد سفر بدون والدین را دارند و یا قصد دارند با یکی از والدین سفر کنند، باید اجازه محضری والدین را داشته باشند.

نکته: در صورتی که مدارک شما کافی نباشد مجموعه ویزا هم با مدارک کم هم برای ویزای شما اقدام خواهد کرد. 

مدارک مورد نیاز سفارت برزیل در صورتی که:

هزینه ویزا برزیل

هعمولا هزینه ی  تورهای برزیل شامل هزینه ویزای برزیل نیز می باشد. حدود 80 دلار آمریکا هزینه ایست که برای اخذ ویزای برزیل ، اخذ ویزای ایتالیا باید پرداخت شود.

نکته: اگر ویزای شما رد شد توسط کارگزاری بازگشت وجه انجام نخواهد شد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای برزیل

حدود 7 روز کاری زمان لازم است که به درخواست ویزای شما پاسخ داده شود. برای دریافت جواب ویزای برزیل باید حضوری به سفارت بروید. شما می توانید ویزای توریستی برزیل را به صورت مالتیپل سه ماه با حداقل مدارک و فوری و تضمینی از طریق مجموعه ویزاهوم دریافت کنید.

مدت اعتبار ویزای برزیل

ویزای توریستی برزیل برای مدت 3 ماه اعتبار دارد و فقط می توانید در بازه زمانی که خودتان در فرم مشخص کرده اید در این کشور اقامت داشته باشید. اگر تاریخ انقضای ویزای شما رو به پایان است و قصد تمدید آن را دارید باید حتما دو هفته قبل از انقضای ویزا، درخواست خود را به دفتر محلی پلیس فدرال برزیل ارسال کنید. فقط توجه داشته باشید که تمدید ویزای برزیل حدود یک ماه طول می کشد و موافقت با درخواست تمدید ویزای شما بر عهده اداره پلیس فدرال می باشد.

آدرس سفارت برزیل

تهران، زعفرانیه، خیابان بهار، نبش یکتا، پلاک 2

ساعت کاری: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 13

ریجکتی ویزای برزیل:

دریافت ویزای برزیل کار ساده ای نیست اما گاهی اوقات به علت های ساده ای ممکن است که ریجکت شود یا آن را به عقب بیندازد:

 • ناکافی بودن و یا معتبر نبودن مدارک ارائه شده 
 • نداشتن تمکن مالی
 • عدم وجود اعتماد برای افسر پرونده که آیا بعد از پایان مدت ویزا به کشور خود بازمیگردید یا خیر
 • عدم اثبات دارایی و توانایی مالی برای پرداخت هزینه ها در کشور مقصد
 • عدم اثبات هدف سفر برای افسر پرونده
 • عدم ارائه معرفی‌نامه معتبر
 • نداشتن بیمه مسافرتی
 • داشتن سوء سابقه

پیگیری ویزای برزیل 

مسئول پیگیری ویزای شما مرکزی است که  از طریق آن اقدام به دریافت ویزا کردید. بعد آماده شدن پاسپورت، آن مرکز به شما اطلاع خواهد داد و یا از طریق پست برای فرد متقاضی ارسال خواهد شد.

بهترین شرکت برای اخذ ویزای برزیل

در این مقاله شرایط و نحوه اخذ ویزای توریستی برزیل را به طور کامل توضیح داده ایم. اگر شما هم قصد سفر توریستی به برزیل را دارید بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان ویزاهوم در این زمینه مشورت کنید. شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه ویزاهوم تماس بگیرید. ویزا هوم با بیش از ده سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، شما را در امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و ویزای تحصیلی ایتالیا  و… یاری می کند.

امتیاز دهید...