ویزای فرانسه شرایط سخت

ویزای فرانسه شرایط سخت چیست ؟

در میان همه کشورهای عضو اتحادیه شینگن، فرانسه جزو کشورهایی است که بیشترین تعداد ریجکت یا درخواست انواع ویزا ها مانند اخذ ویزای فرانسه توریستی را دارد. دلایل متعددی باعث می ‌شود که شما ریجکت شوید و دریافت ویزای فرانسه شرایط سخت داشته باشد به همین دلیل است که قبل از هر کار باید همه جوانب را رعایت کنید تا با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

البته دقت کنید که گام برداشتن تنها در این مسیر می‌تواند سختی را برایتان چند برابر کند‌. در نتیجه بهترین کاری که انجام می ‌دهید این است که با کمک متخصصان ویزا هوم وارد این مسیر شوید‌. با این وجود قبل از هر کار بیایید ببینیم دلایل رد ویزا چه خواهد بود؟

 

گروه‌ های مشمول ویزای سخت فرانسه

برخی از افراد هستند‌ که نمی‌توانند به سادگی برای دریافت ویزا اقدام کنند و احتمال اینکه ویزای آن‌ها رد شود بسیار زیاد است. اگر شما از کشور دیگری ویزای شینگن داشته باشید باید قید اخذ ویزای فرانسه را بزنید، زیرا شما در گروهی هستید که اصلا ویزای فرانسه به شما تعلق نخواهد گرفت.

در ضمن اگر یک بار پیش از این برای دریافت‌ مجوز اقامت فرانسه درخواست داده باشید و کنسولگری درخواست شما را رد کند در میان کسانی قرار می‌گیرید که ویزای فرانسه را به سختی دریافت می‌کنید. از طرفی افراد با دلایل سیاسی نیز از جمله این افراد هستند. با این حال برای اینکه در شرایط سخت قرار نگیرید باید بدانید که به چه دلایلی ویزای شما رد می‌شود؟

شماره تلفن ویزاهوم 09221550170

ویزای فرانسه چرا رد می‌شود؟

برای اینکه بتوانید وارد فرانسه شوید باید ویزا بگیرید. با اینحال بسته به دلایل متعددی ممکن است ویزای شما رد شود یا به سختی به شما داده شود. اولین کار این است که بدانید بسته به شرایطی که دارید باید از یکی از مجوزهای اقامت موردنظر خود اقدام کنید و درخواست خود را به کنسولگری برسانید. آنچه اهمیت دارد این است که بدانید حتی با وجود رد شدن ویزا یا سخت بودن شرایط، هزینه ویزای شرایط سخت شینگن فرانسه متفاوت از سایر ویزاها نیست؛ اما اکنون بیایید با هم بررسی کنیم که چرا ویزای شما رد می‌شود؟

  • اولین دلیلی که باعث می‌شود ویزا رد شود عدم اعتبار مدارک است. ممکن است ویزای شما به درستی ترجمه یا تایید نشده باشد. از طرف دیگر اگر بیمه سلامت نداشته باشید نیز مطمئن باشید درخواست شما رد خواهد شد. حتی اندک بودن میزان تمکن مالی برای ویزای شرایط سخت فرانسه یکی از دلایل اصلیدبه حساب می‌آید.
  • در هنگام درخواست باید به درستی توجیه کنید که چرا متقاضی اقامت از فرانسه هستید. ارائه مدارک متناقض با درخواست یا دلیل غیرقابل پذیرش کار شما را سخت می‌کند.
  • مشکوک بودن مدارک یا جعلی بودن آن‌ها شما را در مظان اتهام قرار داده و باعث ریجکت شما می‌شود.
  • اگر فردی که شما را به فرانسه دعوت کرده قدرت پرداخت هزینه شما را نداشته باشد شرایط شما سخت خواهد بود.
  • وجود مشکلات قانونی که ثابت کند شما باعث از بین رفتن امنیت می‌شود نیز می‌تواند به ضرر شما باشد.
  • در صورتی که برای ویزای دانشجویی خود موسسه مورد نظر را توجیه نکرده باشید یا اصلا موسسه شما معتبر نباشد، پرونده دانشجویی شما جدی نباشد، یا باعث شوید کنسولگری تصور کند هدف شما نامناسب است.

 

چه تعداد ویزای فرانسه رد شده است؟

چه تعداد ویزای فرانسه رد شده است

رد شدن ویزای فرانسه بسیار زیاد اتفاق می‌افتد و این برای ایرانیان به دلیل تحریم بیش از اتباع سایر کشورها رخ می‌دهد. به همین دلیل است که این ویزا شرایط سختی برای ما دارد. بد نیست بدانید که در سال ۲۰۲۱ تنها ۱۹۴۱۸۱ رد شد که البته نسبت به سال قبل، و بدلیل کرونا، رقم بسیار کمتری بود. درست است که ما دلایل آن را عنوان کردیم؛ اما در بسیاری از مواقع علت اصلی مشخص نیست.

از ریجکت شدن ویزای فرانسه جلوگیری کنید.

اگر شما جزو افرادی هستید که ویزا به سختی به شما تعلق می‌گیرد، اولین اقدام این است برای اخذ ویزای شرایط سخت فرانسه تضمینی به موسسات معتبر مراجعه کنید و از آن‌ها کمک بخواهید. پس از آن لازم است تا همه مدارک را به صورت کامل همراه با فرم درخواست ارسال کنید.

اگر فیش قیمت و نحوه گرفتن ویزای شرایط سخت فرانسه را پرداخت نکرده‌اید، حتما آن را با کمک سرویس‌ها و افراد معتبر به دست کنسولگری برسانید تا هیچ خطری دریافت ویزا را تهدید نکند.

حتما مدارک را به درستی ترجمه کنید، از بیمه‌های معتبر استفاده کنید و اسنادی ارائه دهید که ثابت کند وجود شما باعث بروز هیچ خطری نخواهد بود. حتما از همه جوانب مدارک خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ راهی برای رد شدن وجود ندارد.

 

در صورت ریجکت شدن چه باید کرد؟

در صورت ریجکت شدن چه باید کرد

اغلب زمانی که ریجکت می‌شوید به دو صورت به شما اطلاع داده می‌شود. در بهترین حال به صورت اکسپرس به شما گفته می‌شود که ویزای شما رد شده است؛ اما در غیر این صورت که به آن رد ضمنی می‌گویند به شما اطلاع داده نمی‌شود و دوماه از آن می‌گذرد.

درصورتی که درخواست ویزای شما رد شد، نگران نباشید. شما می‌توانید چندین بار درخواست تجدیدنظر بدهید. در صورتی که کنسولگری دلایل رد را در اختیارتان قرار داد می‌توانید آن را تصحبح کنید، هرچند اغلب این کار انجام نمی‌شود‌.

در صورتی که درخواست‌هایی که ارسال کردید نتوانست شما را از این مخمصه نجات دهد، باید بتوانید درخواست جدیدی را از ابتدا ارسال کنید. ارسال دوم شما به عنوان ویزای سخت فرانسه تلقی خواهد شد زیرا این امکان بسیار کمی وجود دارد که درخواست شما تایید شود.

شماره تلفن ویزاهوم 09221550170

اخذ اقامت فرانسه با خیال راحت 

برای اینکه بتوانید با خیال راحت در فرانسه اقامت کرده یا از آنجا بازدید کنید، تنها راه این است که درخواستی را به سفارت این کشور بفرستید. با این حال برخی موارد ویزا به بعضی از افراد به سختی داده می‌شود.

ویزای فرانسه و اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه ، شرایط سخت زمانی می‌تواند شما را دچار مشکل کند که با راه‌ و چاه آشنایی نداشته باشید. پس بهتر است تا از همان ابتدا با مشاوران ویزا هوم تماس بگیرید و از کمک آن‌ها بهره ببرید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
گرفتن ویزای همراه فرانسه
نوشتهٔ بعدی
شرایط ویزای فریلنسری فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم