وقت سفارت استونی

استونی، کشوری که در شمال اروپا و در حوزه شینگن است. اگر قصد گرفتن ویزای کشور مذکور را دارید، باید پیش از هر چیز برای گرفتن وقت سفارت استونی اقدام کنید. چگونگی انجام این کار را در ادامه توضیح می دهیم.

اگر می خواهید در مدت زمان کم و بدون مشکل وقت سفارت اخذ کنید، کافی است که آن را به مجموعه ویزا هوم بسپارید.

وقت سفارت استونی

استونی، کشوری که در شمال اروپا و در حوزه شینگن است. اگر قصد گرفتن ویزای کشور مذکور را دارید، باید پیش از هر چیز برای گرفتن وقت سفارت استونی اقدام کنید. چگونگی انجام این کار را در ادامه توضیح می دهیم.

اگر می خواهید در مدت زمان کم و بدون مشکل وقت سفارت اخذ کنید، کافی است که آن را به مجموعه ویزا هوم بسپارید.

وقت سفارت استونی

نحوه گرفتن وقت سفارت استونی

برای گرفتن وقت سفارت استونی در ایران باید از طریق کارگزاری VFSglobal سفارت فنلاند برای اخذ ویزا اقدام کنید. درواقع از تاریخ اول سپتامبر 2021، VFS فنلاند به عنوان نماینده استونی، این کار را بر عهده گرفته است. وی اف اس گلوبال، کارگزار رسمی بسیاری از سفارت خانه ها از جمله هلند، بلژیک و دانمارک است.

گرفتن وقت سفارت استونی

برای تعیین وقت سفارت استونی به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. نخست باید یک حساب کاربری (در صورتی که از قبل حساب فعال ندارید) در سایت VFS باز کنید.
 2. پس از ایجاد حساب کاربری و دریافت ایمیل تأیید، وارد سایت شده، اطلاعات لازم از جمله نام کشور و نوع ویزا را مشخص کنید.
 3. تاریخ مد نظر خود را از تقویم نمایش داده شده، انتخاب کنید.
 4. هزینه گرفتن وقت سفارت استونی نیز باید به صورت آنلاین پرداخت شود.
 5. در نهایت ایمیلی برایتان ارسال می گردد که در آن اطلاعات مورد نیاز از جمله وقت سفارت استونی درج شده است. از این ایمیل، پرینت گرفته و در هنگام مراجعه به VFS به همراه داشته باشید.

+989221550170

چند نکته درباره گرفتن وقت سفارت استونی

 • سفارت استونی، وقت مصاحبه ندارد و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به شرکت VFS مراجعه کنید.
 • گرفتن وقت سفارت استونی، فقط از طریق سایت VFS امکان پذیر است و با روش هایی مانند تماس تلفنی یا ارسال ایمیل نمی توان وقت سفارت گرفت.
 • وقت سفارت استونی، معمولاً هفت روزه است؛ یعنی مدت زمان بین درخواست از طریق سایت تا حضور در سفارت، 7 روز کاری است.
 • حتماً در تاریخ و زمان تعیین شده به دفتر VFS global فنلاند در تهران مراجعه کرده و مدارک لازم را تحویل دهید. معمولاً در صورت صحت مدارک، بین 14 تا 21 روز کاری طول می کشد، تا ویزای شما آماده شود.
 • پیش از حضور در سفارت، مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و تکمیل باشند. برای ویزای استونی، به تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه نیازی ندارید.

هزینه وقت سفارت استونی

هزینه اخذ وقت سفارت استونی، بسته به نوع ویزا و سایر شرایط متفاوت است و به طور تقریبی می توان آن را بین 25 تا 30 یورو دانست که معمولاً از طریق سایت وی اف اس پرداخت می شود؛ اما در زمان حضور در کارگزاری، حتماً باید برای اخذ ویزا پول نقد به همراه داشته باشید و یا رسید پرداخت هزینه ویزا را ارائه دهید. این هزینه نیز به عواملی مانند نوع ویزا بستگی دارد.

همچنین برای دریافت وقت سفارت ایتالیا هم می توانید با مشاوران ویزا هوم تماس بگیرید.

گرفتن وقت سفارت استونی

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت استونی

همانند هر کشور دیگری، مدارک مورد نیاز سفارت استونی بسته به نوع ویزا متفاوت است. در اینجا به برخی مدارک عمومی اشاره می کنیم:

 • مدارک هویتی از جمله شناسنامه، کارت ملی و ترجمه آنها
 • برگه تعیین وقت
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای استونی
 • مدارک رزرو بلیط
 • دعوت نامه
 • واچر هتل یا مدارک مربوط به محل اقامت
 • بیمه مسافرتی معتبر (پوشش حداقلی 30 هزار یورو)
 • اصل و کپی ترجمه شده اسناد ملکی
 • گواهی اشتغال به کار

اگر برای دریافت خدماتی مانند ویزا یا وقت سفارت آلمان، فرانسه، ایتالیا و … نیاز به راهنمایی داشتید می توانید از طریق شماره تماس درج شده با مشاوارن ما در ارتباط باشید.

+989221550170

گرفتن وقت سفارت استونی در تهران

برای اخذ ویزای استونی باید در زمان تعیین شده به دفتر وی اف اس گلوبال به آدرس زیر مراجعه کنید:

تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه 4

توجه داشته باشید که از یکشنبه تا پنجشنبه هر هفته (به غیر از تعطیلات رسمی) می توان در دفتر مذکور حضور یافت؛ البته به شرطی که پیشتر به صورت آنلاین وقت گرفته باشید.

گرفتن وقت سفارت استونی با کمک مجموعه ویزا هوم

در این مقاله، نکات لازم برای دریافت وقت سفارت ویزای استونی را بیان کنیم. همان طور که متوجه شده اید، اخذ ویزای این کشور، شرایط خاص خود را دارد. بهترین راه برای گرفتن وقت و اخذ ویزا بدون دردسر و اتلاف وقت، کمک گرفتن از مجموعه ای مانند ویزا هوم است.

شرکت ویزا هوم، بیش از 10 سال سابقه درخشان در زمینه امور مهاجرتی دارد. با راهنمایی مشاوران، کارشناسان و وکلای این مجموعه می توانید، برای گرفتن خدماتی مانند وقت سفارت سوئیس، استونی، فنلاند و … اقدام نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای مد نظر خود را اخذ کنید.

امتیاز دهید...