هزینه های زندگی در کشور فرانسه

چقدر درباره هزینه های زندگی در کشور فرانسه میدانید ؟

تصمیم داری به کشور فرانسه مهاجرت کنید؟ بزرگترین چالشی که باهاش رو به رو هستید ندانستن اطلاعات کافی در رابطه با هزینه های زندگی در کشور فرانسه است؟ هزینه های زندگی برای هر شخصی می تواند بسیار متفادت باشد. هزینه های تحصیل، هزینه های خورد و خوراک، هزینه های حمل نقل و بسیاری از هزینه های دیگر. فقط اگر 5 دقیقه زمان بذاری و این مطلب را تا آخر بخونی ما برای شما تک تک این هزینه ها را به صورت مجزا توضیح داده تا شما عزیزان بتوانید اطلاعات لازم را بدست بیاورید. اگر در رمینه وقت سفارت فرانسه سوالی دارید به مجموعه ویزا هوم مراجعه کنید.

هزینه زندگی در شهرهای مختلف فرانسه

به طور کلی هزینه ای که افراد مهاجر باید برای زندگی ماهانه خود بپردازند به شهری که در آن زندگی می کنند وابسته است. به طور مثال زندگی در شهر پاریس به دلیل پایتخت بودن آن و امکاناتی که دارد گران تر از سایر شهر های فرانسه است. در جدول زیر هزینه ماهانه برای یک خانواده 4 نفری در چند شهر مهم مورد بررسی قرار گرفته است. لازم است توجه کنید این مقادیر به صورت تخمینی است و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ویزا هوم در ارتباط باشید.

شهر هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره (بدون پرداخت اجاره خانه)

 

پاریس حدود 3,583 یورو
تولوز حدود 3,135یورو
مارسی حدود 3,127 یورو
نیس حدود 3,376 یورو
لیل حدود 2,852 یورو

 

مخارج زندگی دانشجویی در کشور فرانسه

برای دانشجویان، مخارج زندگی بسیار اساسی است و باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد. هزینه زندگی دانشجویی در این کشور به عوامل مختلفی مانند محل زندگی، نوع مسکن، نوع غذا، و حمل و نقل بستگی دارد. با این حال، برای زندگی دانشجویی متوسط در کشور فرانسه، مخارج زیر لازم است:

  • اجاره مسکن: 400-600 یورو در ماه
  • هزینه های برق، گاز و آب: 50-75 یورو در ماه
  • حمل و نقل عمومی: 30-50 یورو در ماه
  • خوراکی و نوشیدنی: 150-250 یورو در ماه
  • دیگر هزینه های ضروری مانند لباس، بهداشت و بهداشتی، تلفن همراه و اینترنت: 100-150 یورو در ماه

البته همه مخارج گفته شده در بالا تخمینی هستند و باید به صورت جزیی هر فرد برای خود محاسبه کند. برای اطلاع از دیگر هزینه های این کشور مانند هزینه ویزا فرانسه به سایت ما مراجعه کنید.

هزینه غذا و موادغذایی در فرانسه

هزینه غذا و مواد غذایی در این کشور متفاوت است و به برخی عوامل مانند نوع غذا، مکان خرید، برند، فصل و … بستگی دارد.

برای مثال، هزینه گوشت قرمز به طور متوسط 15-20 یورو برای هر کیلوگرم است، در حالی که هزینه گوشت سفید حدود 8-12 یورو برای هر کیلوگرم است. همچنین، هزینه ماهی و دریایی نیز بستگی به نوع آن دارد.

در مورد میوه و سبزیجات، هزینه ها به شدت متغیر است و به فصل و مناطق مختلف فرانسه بستگی دارد. برای مثال، هنگامی که بهار شروع می شود، قیمت سبزیجات افزایش می یابد و در فصل تابستان هزینه میوه ها کاهش می یابد.

باید توجه داشت که هزینه خوراکی ها در رستوران ها و کافه ها نیز بسیار بالاست، به خصوص در شهرهای بزرگ مانند پاریس. برای مثال، هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران متوسط در پاریس حدود 20-30 یورو است.

در نتیجه، هزینه غذا و مواد غذایی در این کشور به شدت بالا است و برای زندگی باید به دقت برنامه ریزی شود. بهترین راه حل برای کاهش هزینه های غذایی، خرید از فروشگاه های بزرگ مانند Carrefour و Auchan است. اما با خرید از بازارهای محلی و فروشگاه های کوچک، می توان هزینه ها را کاهش داد. در نهایت، آشنایی با فصل های مختلف و تخفیف هایی که ارائه می شود، می تواند به کاهش هزینه های غذایی کمک کند.

هزینه خرید ملک در فرانسه

هزینه خرید ملک در فرانسه

هزینه خرید ملک بستگی به موقعیت مکانی آن دارد. در شهرهای بزرگ مانند پاریس، نیاز به پرداخت هزینه های بالا برای خرید ملک وجود دارد. به طور کلی، هزینه خرید ملک در حال حاضر حدود 4000-5000 یورو برای متر مربع است. اما باید توجه داشت که در برخی مناطق مخصوصاً در مناطق روستایی، این هزینه کمتر است.

 

هزینه اجاره ملک در فرانسه

هزینه اجاره ملک نیز به شدت متغیر است. در شهرهای بزرگ مانند پاریس، هزینه اجاره بسیار بالا است و باید برای اجاره مسکن حداقل 1000-1500 یورو در ماه پرداخت کرد. در شهرهای کوچک تر، هزینه اجاره کمتر است و می توان با پرداخت حدود 500-800 یورو در ماه، مسکن مناسبی را اجاره کرد. البته این قیمت ها با توجه به متراژ و منطقه متفاوت خواهد بود.

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 720.60
اجاره آپارتمان یک خوابه در بیرون از شهر 589.67
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1.457
اجاره آپارتمان سه خوابه در بیرون از شهر 1.127
خرید خانه در مرکز شهر به ازای یک متر مربع 5.790
خرید خانه در بیرون از شهر به ازای یک متر مربع 4.387

 

هزینه حمل‌ونقل عمومی در شهرهای مختلف فرانسه

هزینه حمل و نقل در فرانسههزینه حمل و نقل عمومی در شهر پاریس

در شهر پاریس، هزینه استفاده از حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و تراموا حدود 1.90 یورو برای یک سفر است. همچنین، برای استفاده از بلیط های روزانه و هفتگی، تخفیف هایی نیز ارائه می شود.

هزینه حمل و نقل عمومی در شهرهای دیگر

هزینه حمل و نقل عمومی در شهرهای دیگر فرانسه نیز متفاوت است. به طور کلی، هزینه یک بلیط مترو یا اتوبوس در شهرهای دیگر حدود 1.50-2.00 یورو است. همچنین، تخفیف هایی نیز برای بلیط های روزانه و هفتگی ارائه می شود.

لازم به ذکر است که در برخی شهرهای کوچک تر، استفاده از حمل و نقل عمومی محدود است و تنها اتوبوس ها در دسترس هستند. همچنین، در برخی شهرهای بزرگ، مانند لیون و مارسی، سیستم حمل و نقل عمومی شهری بسیار پیشرفته است و مسافران می توانند از قطارهای شهری، تراموا، مترو و اتوبوس استفاده کنند.

شهر هزینه بلیط قطار شهری و مترو (به یورو) هزینه­ کارت­ مترو­ دانشجویی (به یورو) هزینه بلیط قطار شهری و مترو (به یورو)
پاریس 1.90(به ازای هر مسافرت) 39(ماهانه)

350(سالانه)

37.20(سالانه)
لیون 1.90(به ازای هر مسافرت) 32.50(ماهانه)

325(سالانه)

16.5(سالانه)
مارسی 1.40(به ازای هر مسافرت) 18.30(ماهانه)

220(سالانه)

1(به همراه داشتن کارت دانشجویی)

هزینه پوشاک در فرانسه

هزینه پوشاک در فرانسه

هزینه پوشاک در فرانسه به شدت متغیر است و به عواملی مانند نوع پوشاک، برند، کیفیت و مکان دارد. به طور کلی، هزینه پوشاک در فرانسه بالا است، اما می توان با انتخاب مراکز خرید و برندهای مناسب، هزینه ها را کاهش داد.

هزینه پوشاک در مراکز خرید

در مراکز خرید بزرگ مانند Galeries Lafayette، هزینه پوشاک بالاست و بستگی به برند و نوع پوشاک دارد. به طور مثال، هزینه یک پیراهن مردانه از 50 یورو شروع می شود، یک شلوار جین مردانه حدود 100-150 یورو، یک پیراهن زنانه حدود 50-100 یورو و یک لباس مجلسی حدود 200 یورو است.

هزینه پوشاک در فروشگاه های زنجیره ای

 

در فروشگاه های زنجیره ای مانند H&M، Zara و Mango، هزینه پوشاک کمتر است و می توان با پرداخت حدود 20-30 یورو برای یک پیراهن مردانه، 30-50 یورو برای یک شلوار جین مردانه، 20-30 یورو برای یک پیراهن زنانه و 50-100 یورو برای یک لباس مجلسی، پوشاک مناسبی خریداری کرد.

هزینه پوشاک در بازارهای شهری

در بازارهای شهری مانند Marché aux Puces de Saint-Ouen در پاریس، می توان پوشاک ارزان تری را نیز پیدا کرد. با این حال، باید توجه داشت که کیفیت پوشاک در بازارهای شهری معمولاً پایین تر است و باید به دقت از کیفیت آن اطمینان حاصل کرد. به طور کلی هزینه پوشاک در فرانسه بالاست، اما با انتخاب مراکز خرید و برندهای مناسب، می توان هزینه ها را کاهش داد.

جمع بندی

به طور کلی، هزینه های زندگی در کشور فرانسه با توجه به شهر و منطقه متفاوت است. در شهرهای بزرگ مانند پاریس، هزینه های زندگی بسیار بالا است، در حالی که در شهرهای کوچکتر، هزینه های کمتری برای زندگی وجود دارد. همچنین، هزینه های زندگی در کشور فرانسه نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی، بسیار بالاست. برای اطلاع دقیق تر از جزییات مهاجرت و سفر به فرانسه ، چگونگی مخارج و حتی اقامت تمکن مالی فرانسه بهتر است از متخصصین این حوزه مانند مجموعه ویزاهوم مشاوره دریافت نمایید.

امتیاز دهید...

نوشتهٔ پیشین
معرفی بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل
نوشتهٔ بعدی
معرفی بهترین شهرهای فرانسه برای کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم