ویزای بشر دوستانه برزیل

اخذ ویزای بشر دوستانه برزیل

برزیل گزینه مناسبی برای مهاجرت افرادی به شمار می رود که شرایط کشور خود را به علت جنگ یا ناامنی نامساعد می دانند. از شما دعوت می کنیم برای آشنایی با شرایط و نحوه اخذ ویزای بشر دوستانه برزیل در ادامه همراه ما باشید. در صورت داشتن هر گونه ابهامی از کارشناسان مجموعه ویزا هوم کمک بگیرید.

ویزای بشر دوستانه برزیل 2024

مطابق فرمان شماره 24 (مورخ 3 سپتامبر 2021) دولت برزیل، افغان هایی که در کشور خود امنیت ندارند، می‌توانند، ویزای بشردوستانه دریافت کنند و به برزیل پناه ببرند. این فرمان به علت اتفاقات سیاسی بعد از 15 اگوست 2021 و بر اساس ارزش های بشردوستانه تصویب شده است.

قوانین جدیدی برای متقاضیان ویزای برزیل تصویب شده است که بر اساس آنها، افغانستانی‌ها فقط از طریق سفارت برزیل در تهران و اسلام آباد می توانند، برای دریافت ویزای بشردوستانه اقدام کنند. این قوانین بر مجوز اقامت کسانی که در سال 2021 به علت روی کار آمدن مجدد طالبان، از افغانستان به برزیل مهاجرت کرده‌اند، تأثیر می گذارند.

بر اساس قوانین جدیدی که در سال 2024 جهت اخذ ویزای بشر دوستانه برزیل برای افغان ها وضع شده است، صدور ویزا به ظرفیت پناهگاه بستگی دارد. این پناهگاه باید از سازمان های غیردولتی برزیل باشد و به واسطه موافقت‌‌نامه‌های همکاری میان وزارت های عدلیه و امنیت عامه تدوین گردد.

قوانین جدید از تاریخ 2 اکتبر 2023 لازم الاجرا بوده و تا 31 دسامبر 2024 معتبر است. ویزای موقتی که صادر می شود، 180 روز اعتبار دارد؛ اما اعتبار مجوز اقامت افغانستانی‌ها، 2 سال است.

شما می توانید برای پاسخ به هرگونه سؤال درباره اخذ ویزا کشورها مانند اخذ ویزای فرانسه، کانادا و … با شماره تماس درج شده تماس بگیرید.

+989221550170

شرایط ویزای بشر دوستانه برزیل

ثبت نام ویزای بشر دوستانه برزیل

بر اساس آنچه سفارت برزیل در تهران اعلام کرده است، ویزای بشردوستانه برای کسانی است که آزادی یا امنیت جانی آنها به دلیل شرایط سیاسی افغانستان در معرض آسیب می باشد. به عبارت بهتر، ویزای بشردوستانه برزیل به آن دسته از افغان هایی تعلق می گیرد که به علت حوادث سیاسی 15 اگوست 2021 افغانستان، زندگی آنها در معرض خطر قرار گرفته است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای بشر دوستانه برزیل برای افغانها 

برای درخواست ویزای بشر دوستانه برزیل، ارائه مدارک زیر در هنگام مراجعه به سفارت، مورد نیاز است:

 • مدارک شناسایی یا تذکره
 • پاسپورت
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • رسید چاپ شده ثبت نام در سامانه الکترونیکی به همراه عکس و امضاء
 • مدرک مربوط به رزرو بلیط هواپیما
 • گواهی عدم سوء پیشینه از افغانستان (در صورت عدم امکان ارائه چنین مدرکی، اقرارنامه عدم سوء پیشینه از سایر کشورها قابل قبول است)
 • مدرک ورود قانونی به ایران (حتی در صورت منقضی شدن تاریخ اقامت قانونی در ایران، این مدرک باید ارائه گردد)

برا دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه دریافت یا مدارک لازم برای اخذ ویزای کشورهای مختلف مانند اخذ ویزای توریستی کانادا، ایتالیا و … با ما در ارتباط باشید.

طریقه ثبت نام ویزای بشر دوستانه برزیل

نحوه ثبت نام ویزای بشر دوستانه برزیل به این صورت است که متقاضیان به وب سایت رسمی وزارت امور خارجه برزیل مراجعه نموده و ثبت نام خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. پس از درج اطلاعات خواسته شده، آپلود مدارک و تکمیل فرم ویزای بشر دوستانه برزیل برای افغانها، یک کد رهگیری در اختیار متقاضی قرار می گیرد. با استفاده از این کد، امکان اصلاح اطلاعات، همچنین پیگیری درخواست فراهم خواهد بود.

شایان ذکر است که پس از پر کردن فرم، متقاضی باید تاریخ و ساعت حضور خود در سفارت و انجام مصاحبه را نیز تعیین کند. علاوه بر این لازم است که از فرم درخواست، پرینت تهیه کرده، پس از الصاق عکس و درج امضاء، فرم اسکن شده، مجدداً آپلود گردد.

ارسال درخواست برای ویزا بشر دوستانه برزیل

برای درخواست ویزا، پناهجو به ایمیل خود می‌رود و آدرس ایمیل نمایندگی مربوطه ([email protected]) را وارد می‌کند. در قسمت موضوع، نام، نام خانوادگی و درخواست مصاحبه را می‌نویسد. سپس در متن ایمیل، نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد و قصد خود برای دریافت ویزای بشردوستانه را ذکر می‌کند. در نهایت، فرم اسکن‌شده را ضمیمه کرده و ایمیل را ارسال می‌کند.

+989221550170

کشورهای صادرکننده ویزای بشردوستانه برزیل

ویزای بشردوستانه برزیل در حال حاضر فقط در پاکستان و ایران صادر می‌شود. متقاضیان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی برزیل یا وبسایت سفارت برزیل در اسلام آباد و تهران مراجعه کنند.

هزینه ویزا بشر دوستانه برزیل

درخواست ویزای بشر دوستانه برزیلدر حالی که اخذ ویزای بشردوستانه برای افغان‌ها رایگان است، متقاضیان باید خودشان تمام هزینه‌های سفر و زندگی در برزیل را تقبل کنند. این شامل هزینه‌های بلیط هواپیما، سفر به برزیل، اجاره خانه، تهیه غذا و سایر مخارج زندگی می‌شود.

مدت اعتبار ویزای بشردوستانه برزیل

ویزای بشردوستانه برزیل ۱۸۰ روز اعتبار دارد و فقط یک بار می‌توان با آن وارد برزیل شد. بعد از ورود به برزیل، فرد ۹۰ روز فرصت دارد تا خود را به پلیس فدرال معرفی کند و برای پناهندگی یا مجوز اقامت بشردوستانه درخواست دهد.

اخذ ویزای بشر دوستانه برزیل از طریق ویزا هوم

در این مقاله، نکاتی درباره نحوه درخواست ویزای بشر دوستانه برزیل بیان کردیم. اگر شما نیز از متقاضیان دریافت این ویزا هستید، توصیه می کنیم، پس از مطالعه نکات گفته شده، حتماً از مشاوران مجموعه ویزا هوم کمک بگیرید. همچنین شما می توانید برای اخذ ویزای بشر دوستانه فرانسه هم از ویزا هوم مشاوره دریافت کنید.

مجموعه فوق بیش از 10 سال پیشینه موفق در زمینه اخذ ویزا دارد. کارشناسان ویزا هوم، اطلاعات کاملی درباره وقت سفارت، قوانین ارائه ویزای بشردوستانه، نحوه آماده سازی مدارک، نحوه موفقیت در مصاحبه و مواردی از این قبیل دارند. با کمک این مجموعه می توانید، در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، ویزای بشردوستانه برزیل را به دست آورید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
آموزش نحوه پیگیری درخواست ویزا
نوشتهٔ بعدی
تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

9 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • بعرض خدمت شما دوستان عزیز امیدوارم همیشه خوشحال باشی من نعمت الله هستم ازکشور افغانستان من ازناامنی کشورافغانستان نمتونم که زندگی کنم من به کمک نياز دارم خیلی میشه که همکاری ام کنید من خودم به کشور ایران فعلن هستم‌ با تشکر ازشما دوست عزیز. بااحترام

  پاسخ
 • احمد خان سلطانی افغان
  18 فروردین 1403 12:27 ب.ظ

  احمد خان سلطانی افغان در ایران ویزای بشردوستانه برزیل

  پاسخ
 • علی رضا حسینی متقاضی ویزای تحصیلی در مقطع دیپلم در ایران

  پاسخ
 • پیغله شگوفه
  24 فروردین 1403 8:43 ق.ظ

  سلام من تازه از افغانستان به ایران آمد م همراه با فامیل م وضعیت فعلی ما بسیار خراب است میخواهم به کشور دیگر بروم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم