مراحل-بعد-از-ریجکتی-شینگن

اگر ویزای شینگن ریجکت شود چه کنیم؟

گاهی اتفاق می افتد که شما ویزای شینگن درخواست می دهید و همه مدارک خود را کامل و بدون مشکلی به سفارت تحویل می دهید و شرایط مورد نظر سفارت را فراهم می کنید اما ویزای شما ریجکت می شود. اتفاقی ناراحت‌کننده است و می تواند همه برنامه شما را به هم بریزد. اما راه هایی هست که می توان بعد از ریجکتی انجام داد. در ادامه مقاله به مراحل بعد از ریجکتی شینگن می پردازیم.

 

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

ریجکت شدن ویزای شینگن می تواند به دلایل متفاوتی اتفاق بیفتد. پس از بررسی هایی که افسر سفارت انجام می دهد و پس از چک کردن مدارک و شرایط شما، شاید دلایل قانع کننده ای برای دادن ویزا به شما وجود نداشته باشد و ویزا شما ریجکت شود. ریجکتی دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

 • عدم تایید محل اقامت متقاضی
 • عدم تایید شراطی اقامت متقاضی
 • عدم اطمینان از بازگشت فرد متقاضی به کشور خود
 • ناقص بودن پرونده و مدارک مربوطه فرد متقاضی
 • عدم وجود ویزاهای قبلی شینگن
 • عدم تمکن مناسب مالی
 • عدم وجود بیمه مسافرتی
 • جعلی بودن مدارک ارائه شده توسط متقاضی
 • داشتن فعالیت های مجرمانه در حال حاضر یا گذشته
 • پاسپورت نامعتبر
 • پاسپورت آسیب دیده
 • دعوت نامه نامعتبر (داشتن اطلاعات غلط یا ناقص در دعوتنامه)
 • سن متقاضی (افراد زیر 30 سال به دلیل عدم اطمینان از بازگشتشان به کشور ممکن است ویزای ریجکتی دریافت نمایند.)

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

مراحل بعد از ریجکتی ویزای شینگن

مراحل-بعد-از-ریجکتی-ویزای-شینگن

اگر ویزای شما ریجکت شد، می توانید با مشخص کردن وقت سفارت ایتالیا و دیگر کشور های حوزه شینگن، به ریجکت شدن ویزای خود اعتراض نمایید. این اعتراض مراحل و شرایط خاص خود را دارد که در ادامه به آن می پردازیم. یکی از روش هایی که می توانید انجام دهید ارائه نامه اعتراضی به سفارت است.

اول باید دلیل ریجکت شدن خود را متوجه شوید تا بتوانید برای رفع آن تلاش کنید.

در ابتدا بهتر است اگر مدارک شما ناقص آن ها را کامل نمایید. بند مورد نظر را در نامه ریجکتی که دلیل ریجکت شدن شما را در آن بیان کرده است توجه کنید و مدارک مورد نیاز برای رفع آن را تهیه نمایید و در زمان مشخص شده به آفیسر سفارت ارائه دهید.

همچنین می توانید برای دریافت نتیجه بهتر برای رفع ریجکتی خود، نامه ای را به سفارت ارسال کنید و اعتراض خود را به ریجکت شدن ویزا اعلام نمایید. نامه ارسالی باید شرایط و ضوابط خاص خود را داشته باشد. بهتر است این نامه شامل موارد زیر باشد:

اطلاعات شخصی متقاضی: از جمله نام، نام خانوادگی، محل تولد، شماره پاسپورت، آدرس پستی و ایمیل.

دلیل ریجکت شدن ویزا: باید دقیقا همان مواردی که در ویزا مطرح شده است بیان شود.

زمان دقیق ریجکت شدن ویزای شینگن: بهتر است بلافاصله بعد از درج اطلاعات فردی باشد.

دلایل و توضیحات فرد متقاضی درباره اشتباه به وجود آمده برای ریجکت شدن ویزا: این بخش از نامه مهم ترین بخش است که در نامه باید نوشته شود. باید در این بخش دلایل و مدارک قانع کننده و درستی بیان شود تا بتوانید آفیسر بتواند با این دلایل قانع شود. این دلایل باید به وضوح بیان شود و بیان کنید که چرا ریجکت شدن شما توسط آفیسر اشتباه بوده است. در ادامه باید از آفیسر تقاضا کنید با مدارک و دلایل جدید پرونده شما دوباره بررسی شود.

 

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای شینگن

هیچ سفارتی به صورت قانون نوشته شده زمان دقیق برای نامه اعتراضی به سفارت را بیان نکرده است. اما براساس تجربه ای که افراد متخصص در این زمینه دارند، می توانید نهایتا بین 1 تا 2 ماه بعد از دریافت نامه ریجکتی خود اقدام به تهیه مدارک جهت تکمیل و رفع نقص و ارسال نامه اعتراضی نمایید. اما باید دقت داشته باشید که این مدارک و نامه باید دقیق نوشته شده و تهیه شود و در زمان مشخصی اتفاق بیفتد و نباید این زمان طولانی شود زیرا دیگر تاثیری نخواهد داشت.

جهت درخواست ویزا فرانسه از مجموعه ویزا هوم  مشاوره دریافت نمایید.

 

جمع‌بندی

ممکن است با توجه به مدارک کامل و دلایل ارائه شده شما برای سفر به کشورهای عضو منطقه شینگن باز هم ویزای شما ریجکت شود. بهتر است از روند و مراحل رفع ریجکت شدن ویزا شینگن مطلع باشید تا طبق وقت سفارت یونان و دیگر کشور های حوزه شینگن، برای شما در نظر گرفته است به ریجکت شدن ویزای خود اقدام کنید. برای اعتراض به ریجکت شدن ویزا باید مراحل بعد از ریجکت شدن ویزای شینگن را طی کنید که این مراحل بسیار با دقت و دقیق صورت بگیرد. برای اطلاع از جزئیات چگونگی رفع ریجکتی ویزای خود بهتر است از مجموعه معتبر ویزا هوم مشاوره دریافت نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

سوالات متداول در خصوص مراحل بعد از ریجکتی شینگن

دلایل ریجکتی ویزای شینگن چیست؟

مورد تایید نبوده محل اقامت، مورد تایید نبودن شرایط اقامت، عدم اطمینان مسئول سفارت از برگشت فرد متقاضی به کشور خود، نقص پرونده و مدارک مربوطه، نداشتن ویزاهای قبلی شینگن، عدم تمکن مالی مناسب، نداشتن بیمه مسافرتی مناسب.

بهترین زمانی که می توانیم بعد از ریجکت شدن اقدام به دریافت ویزا شینگن نماییم کی است؟

قانون مشخص و نوشته شده ای در این زمینه وجود ندارد اما براساس تجربه ای که متخصصین در این زمینه دارند بهترین زمان برای اقدام دوباره برای دریافت ویزا برای افراد ریجکت شده، 6 ماه پس از ریجکت شدن است.

مشخصات مهم و مناسب برای نوشتن نامه اعتراضی به ریجکت شدن ویزا شینگن چیست؟

اطلاعات شخصی، زمان دقیق ریجکت شدن ویزای شینگن، علت ریجکت شدن ویزا، دلایل و توضیح فرد متقاضی برای به وجود آمدن اشتباه برای ریجکت شدن ویزا.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتهٔ پیشین
تفاوت ویزای سینگل و مولتی چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
تفاوت ویزای شینگن با توریستی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سریعترین را مهاجرت با ویزا هوم