اخذ ویزای یونان، قیمت، شرایط و مدارک

امروزه سفر و دیدن همه زیبایی های دنیا یکی از مهم ترین تفریحات افراد است. برای دیدن دنیا اولین قدم پس از انتخاب کشور و شهر مورد نظر دریافت ویزا برای آن کشور است. بنابراین یکی از مهم ترین دغدغه افراد چگونگی دریافت ویزا، شرایط اخذ ویزای یونان و مجموعه معتبری که بتوان با کمک آن ها از کشور مورد نظر ویزا دریافت نمود. مجموعه ویزا هوم یکی از معتبرترین مجموعه هایی است که برای مشتریان خود مراحل اخذ ویزا را انجام می دهد و به مشتریان کمک می کند تا به راحتی به کشور مورد نظر خود سفر کنند.

اخذ-ویزای-یونان
پرچم-یونان-

شرایط اخذ ویزای یونان

یونان یکی از محبوب ترین کشورها در نگاه مردم است. به دلیل تاریخچه و جاذبه های گردشگری که دارد. این کشور عضو منطقه شینگن است. در واقع منطقه شینگن مطقه ای است که 26 کشور اروپایی در آن عضو هستند و شهروندان این 26 کشور برای جا به جایی و ورود به کشورهای دیگر نیازی ندارند که گذرنامه خود را ارائه دهند. اما کشورهای دیگری که عضو این منطقه نیستند برای رفتن به این کشورها ملزم به دریافت ویزا و ارائه گذرنامه هستند.

ویزای یونان در دسته ویزای کوتاه مدت است و ویزایی است که متقاضیان برای سفر و بازدید از یک کشور و دیدن اقوام خود آن را دریافت می کنند. برای درخواست ویزا یونان تضمینی باید بازه زمانی 3 ماهه را برای مراحل اخذ ویزا در نظر بگیرید و از پیش زمان سفر خود را معین نمایید.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

شرایط ورود به یونان در دوران کرونا

در ابتدای شیوع بیماری این کشور سیاست های سختی را در پیش گرفت از جمله عدم ارائه مجوز ورود به اتباع دیگر کشورها و دادن تست کرونا و داشتن کارت واکسن کرونا. اما پس از گذشت زمان این سیاست ها کمتر شد و با واکسیناسیون عمومی، داشتن کارت واکسن برای ورود به این کشور و یا دادن تست کرونا از مراحل ورود به کشور حذف شده است.

انواع ويزاي يونان

ویزای شینگن یونان تضمینی به دو صورت ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت است. ویزای کوتاه مدت توریستی می باشد و اجازه 90 روز اقامت در بازه 180 روز به متقاضیان داده می شود. اقامت بلند مدت اما بیش از 90 روز است که ویزای بلند مدت ویزای تحصیلی و کاری می باشد که نیاز به حضور طولانی تر برای افراد دارد و ویزای آن بلند مدت است.

 • ويزاي يونان توریستی
 • ویزای اختصاصی
 • ویزای پزشکی یا درمانی
 • ویزای تجاری و بازرگانی
 • ویزای تبادل فرهنگی
 • ویزای زیارتی
انواع-ویزا-کوتاه-مدت-یا-توریستی-یونان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای یونان

برای اخذ ویزا یونان باید مدارکی را ارائه دهید که این مدارک باید توسط دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. این مدارک باید توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تایید شوند. مدارک لازم برای ویزای یونان مورد نیاز عبارتند از:

مراحل-درخواست-ویزای-یونان

مراحل درخواست ویزای یونان

مراحل اخذ ویزای یونان عبارتند از:

 • انتخاب نوع ویزای یونان
 • انتخاب زمان سفر و رمان انتخاب اخذ ویزا
 • اقدام به رزرو و تعیین وقت ملاقات با سفارت یا کنسولگری
 • امضا و تکمیل فرم درخواست
 • تهیه مدارک و اسناد مورد نظر جهت ارسال آن ها
 • جلسه مصاحبه ویزا
 • پرداخت هزینه های ویزا

هزینه ویزای یونان

برای درخواست ویزا شینگن یونان باید هزینه ای را به سفارت پرداخت کنید که برای تامین هزینه های رسیدگی به درخواست شما است. این هزینه غیرقابل استرداد است. قیمت ویزای یونان و هزینه پرداختی برای ویزای یونان بسته به سن، ملیت، مدت اقامت و ارز تعیین شده متفاوت است. همچنین باید بدانید برای کودکان زیر 6 سال معاف از پرداخت هزینه می باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اگاهی از قیمت های به روز برای ویزای یونان یا ویزای ایتالیا و دیگر کشور ها با مشاورین ویرا هوم در ارتباط باشید.

جهت اطلاع از قیمت ویزا فرانسه نیز به وبسایت ویزاهوم مراجعه بفرمایید.

مصاحبه ویزای یونان

مصاحبه ویزا میان متقاضی و افسر سفارت صورت می گیرد و در تاریخ مشخصی است که به شما داده می شود. شما باید در این گفتگو به سوالات افسر مربوطه درباره سفر خود به یونان و مدارک ارائه شده توسط شما، پاسخ دهید. این مصاحبه باید کاملا صادقانه صورت گیرد و همچنین باید در این روز شما مدارک خود را به سفارت تحویل دهید.

مدت پردازش ویزای یونان

به طور کلی مدت زمان جواب دهی سفارت یونان برای اخذ ویزا 21 روز کاری می باشد و پس از آن باید به کارگزاری ویزای یونان مراجعه نمایید و مدارک را تحویل دهید و انگشت نگاری را انجام داده تا جواب ویزای شما صادرگردد. برای دریافت آن باید با کارت شناسایی و رسید درخواست ویزا حضوری به دفتر مراجعه نمایید.

آدرس سفارت یونان در کشور ایران

سفارت یونان در کشور ایران به آدرس  شهر تهران، خیابان آفریقا، بلوار اسفندیار، پلاک 43 می باشد. برای تحویل مدارک خود برای اخذ ویزا باید به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه نمایید. آدرس وی اف اس، تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم می باشد.

شماره تلفن ویزاهوم:09221550170

ریجکت ویزای یونان

احتمال ریجکت شدن ویزای یونان برای هر فردی می تواند وجود داشته باشد. این ریجکت شدن می تواند دلایل متعددی داشته باشد. یکی از رایج ترین این دلایل، اعتماد نداشتن افسر ویزای یونان به بازگشت متقاضی به کشور مادری خود است. با ارائه دادن وابستگی خانوادگی و شغلی خود می توانید این مشکل را برطرف سازید. اما دلایل دیگری برای ریجکت شدن وجود دارد. از جمله:

 • ارائه دادن مدارک غیر واقعی و دروغین
 • هدف از سفر خود را نتوانید به افسر مربوطه به خوبی ارائه دهید.
 • توانایی پرداخت هزینه های اقامت در یونان را نداشته باشید.
 • بیمه مسافرتی نامعتبری را ارائه دهید.
ریجکت-ویزای-یونان

درخواست اجازه اقامت برای ساکنین یونان

همه کسانی که با ویزای یک ساله یا بیشتر به یونان سفر و نقل مکان کرده اند باید جهت اقامت یونان اقدام نمایند. برای درخواست اقامت باید مراحلی را طی کنند.

 • ابتدا باید مدارک خود را که جهت دریافت ویزا جمع‌آوری کرده بودند و جزء شرایط گرفتن ویزای یونان بود را به همراه داشته باشند.
 • فرم درخواست اجازه اقامت را به صورت آنلاین تکمیل نمایند. باید این فرم به محض ورود طی چند روز تکمیل گردد.
 • ملاقات با کلانتری اصلی منطقه ای که در آنجا ساکن هستید.
 • تحویل مدارک به کلانتری و مصاحبه با افسر مربوطه و بیان اهداف خود برای اقامت در یونان.
 • کسانی که ویزای معتبر کمتر از یک سال دارند احتیاجی به داشتن مجوز اقامت را ندارند.

سوالات متداول در خصوص ویزای یونان

مدارک و شرایط ویزای یونان چیست؟

پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس، فرم آنلاین درخواست ویزای توریستی شینگن، شناسنامه و کارت ملی، بیمه مسافرتی، نامه، رزرو پرواز رفت و برگشت، گواهی تمکن مالی، اثبات محل اقامت یا برگه رزرو هتل.

دریافت ویزای یونان چقدر زمان می برد؟

پس از ارائه مدارک حدود 15 تا 30 روز به شما اطلاع می¬دهند که به شما ویزا داده شده است یا خیر. اگر مدارک شما ناقص باشد در طی روند بررسی از شما مدارک دیگری را می خواهند و امکان دارد که تا 60 روز این پروسه به طول بینجامد. در واقع بهتر است برای دریافت ویزا سه ماه قبل از سفر خود اقدام نمایید.

مدت اعتبار ویزای گردشگری یونان چقدر است؟

پس از دریافت ویزای شینگن یونان شما به مدت 90 روز اجازه حضور در خاک این کشور را دارید. اگر ویزای شما برای حضور در چند کشور صادر شده است می¬توانید مجموعا 180 روز در منطقه شینگن حضور داشته باشید و در واقع در هر کشور مورد حداکثر 90 روز اجازه اقامت دارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید